“Bitcoin’de karşı hareket yakın” diyen analist: Soğuma zamanı geldi

Kripto odaklı varlık yönetim şirketi Swissblock'un analisti Henrik Zeberg, Bitcoin'de bir karşı hareketin yakın olduğu görüşünde.

Kripto odaklı varlık yönetim şirketi Swissblock, Bitcoin rallisinin soğumaya yakın olabileceği konusunda uyardı.

Swissblock analisti Henrik Zeberg, yazdığı müşteri notunda, Bitcoin’in ocak sonunda 38 bin dolardan 72 bin dolara geldiğini vurguladı ve bu noktada bir karşı hareketin yakın olduğunu öne sürdü. “Hiçbir ralli düz bir hat halinde ilerlemez.” diyen analist, aşağıdaki grafikte görülebileceği gibi, Bitcoin’in B dalgasının zirvesine ulaştığını ve bir negatif sapma olduğunu belirtti. Duyarlılığın da 89’a çıktığını ifade eden Zeberg, “Soğuma zamanı geldi” yorumunu yaptı.

Analist, “Bitcoin’in bir sonraki hamlesinde 58-59 bin dolara düşeceğini tahmin ediyoruz.” dedi. Bununla birlikte Zeberg, bunun kısa vadeli bir hareket olacağını ve Bitcoin’de zirve seviyesinin henüz görülmediğini ekledi.

Bugün 73 bin dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, ardından gelen istikrarlı düşüşle 69 bin 300 dolara kadar çekildi. Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para, TSİ 22.30’da 69 bin 500 dolardan alıcı buluyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl