BTC, 6000’in altına inebilir mi, düşüş trendinin bitmesi için ne gerekiyor?

Bitcoin fiyatı, yaklaşık üç gündür dar bir alanda hareket etmeyi sürdürüyor. Şu sıralarda 6100 dolardan alınıp satılan Bitcoin'de görünüm nasıl?

Bitcoin fiyatı, yaklaşık üç gündür dar bir alanda hareket etmeyi sürdürüyor. Bir numaralı kripto para bu süre zarfında 6040 ila 6200 dolar aralığının dışına çıkmadı. Şu sıralarda Bitcoin, 6100 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’deki mevcut görünümü Coin Desk’e değerlendiren Omkar Godbole, Bitcoin’in 6000 doların altına düşebileceğini ve 5755 ve 5711 desteklerinin test edilebileceğini söyledi.

Godbole, UTC zaman dilimine göre günlük kapanışın 5755’in altında yapılması halinde kapıların 5090’a açılacağını belirtti. Analist, 6425’in üzerinde bir günlük kapanış halinde düşüş eğiliminin duracağını ve BTC‘nin ETC/BTC grafiğinde görüldüğü gibi büyük olasılıkla diğer kripto paralardan daha iyi bir performans göstereceğini ifade etti.

Bu arada kripto para piyasasıyla ilgili olarak bir yorum da Circle’ın yöneticilerinden Claire Wells yaptı. Wells, Express’e verdiği demeçte, “Şu anda biraz daha az volatilite görüyoruz. Fiyatlar düştü ve alım satım da düştü. Fiyatların önümüzdeki birkaç ay içinde yeniden artacağını düşünüyorum ve bence birçok insan yasal düzenlemelerin nasıl düşünüldüğünü duymayı bekliyor.” dedi.

→ ANDREESSEN HOROWITZ’İN SON HAMLESİ KRİPTO PARALAR İÇİN NE ANLAMA GELİYOR?


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada aktarılan analistlerin ifade ettiği tüm görüşler sadece kendi fikirleridir ve Uzmancoin ile içeriğin yazarının görüşlerini yansıtmaz. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl