Yine aralık ayı yine Bitcoin yükselişi: Geçmiş yeniden yaşanır mı?

Bitcoin'in geçmişinde önemli yükselişlere ev sahipliği yapan aralık ayı, en büyük kripto para için yine iyi bir başlangıç yaptı. Ayın ilk gününde Bitcoin, adeta geçmişe göz kırptı ve 38.800 doları da aşmayı başardı.

bitcoin btc

Kripto para dünyası Bitcoin spot ETF’lerinin kabul edilmesi ve ardından gelecek muhtemel fiyat yükselişlerini beklerken, en büyük kripto para aralık ayına iyi bir başlangıç yaptı.

Son 18 ayın zirvesi…

Özellikle Fed’in faiz artırımlarını durduracağına yönelik sinyaller vermesi, halving’in yaklaşması ve boğa emareleri yatırımcıları heyecanlandırırken, Bitcoin ise 38.800 doları da aşarak son 18 ayın zirvesini gördü.

2017 ve 2020’yi hatırlattı

En büyük kripto para bu yükselişiyle ise geçmiş dönemleri hatırlattı. Hatırlanacağı gibi 2017 ve 2020 yıllarının aralık aylarında Bitcoin, çok sert yükselişler yaşayarak o dönemlerin rekorlarını kırmıştı.

2017’de aralık ayına 10 bin dolar seviyesinde başlayan Bitcoin, o dönem eylül ayında 3 bin dolar, ağustos ayında da sadece 2 bin dolar seviyesindeydi. 18 Aralık günü ise Bitcoin 20 bin dolar sınırına (19.665 dolar) dayanmıştı. Daha sonra gelen düşüşlerle birlikte ise 3 sene sürecek uzun bir ayı sezonu başlamıştı.

2021’de coştu

Bitcoin 2020 yılının son bölümünde de büyük bir atağa kalkmıştı. PayPal’ın kripto para desteği vermesiyle birlikte bu alana para hızlı şekilde girmiş ve en büyük kripto para 2017’deki 20 bin dolarlık rekorunu rahat şekilde geçmişti.

2020’nin kasım ayına 13 bin dolar seviyesinde başlayan Bitcoin, aralık ayına ise 19 bin dolar ile startı vermişti. En büyük kripto para 31 Aralık’ta ise 29 bin dolardaydı.

2021’in nisan ayında 64 bin dolara gelen Bitcoin, kasım ayında ise 69 bin dolar ile rekor tazelemişti.

İşte geçmişte yaşananlar, nisan ayında Bitcoin ödül yarılanmasının gelecek olması, Fed’in muhtemel faiz indirimleri ve aralık ayının hızlı başlaması kripto para yatırımcılarını bu anlamda heyecanlandırıyor.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin 38.400 dolar civarında seyrediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl