Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Hisse fiyatı, 1 ayda 5’e katlayan Argo, Aralık’ta 96 BTC üretti

Bitcoin madenciliği şirketi Argo Blockchain, Aralık ayında madencilik faaliyetinden 96 BTC elde ettiğini açıkladı. Bu arada şirketin hisseleri son bir ayda 5 katına çıktı.

bitcoin-madenciligi

Bitcoin madenciliği şirketi Argo Blockchain, Aralık ayına ilişkin faaliyet raporunu açıkladı. İngiltere merkezli şirket, buna göre, Aralık ayında gerçekleştirdiği madencilik faaliyetinde 96 BTC elde etti. Kasım ayındaki rakam ise 115 BTC’ydi.

Şirket ayrıca Celsius Network ile varılan anlaşmayla beraber ek 4500 Bitmain Antminer S19 ve S19 Pro madencilik cihazı çalıştıracağını bildirdi.

Bitcoin’in fiyat artışı, Argo Blockchain’in hisselerine çarpıcı bir şekilde yansıdı. Londra Borsası’nda işlem gören şirketin hisseleri, Aralık ayının başlarındaki 0.10 pound seviyesinden 5 kat artışla 0.50 pound seviyesine ulaştı. Bu seviye, 2019 yılının Eylül ayında kaydedilen önceki rekor seviyenin de yaklaşık beş katı. Fiyat artışıyla beraber Argo’nun piyasa değeri 140 milyon poundu buldu.

Argo Blockchain hisse fiyatı 1 ayda 5 katına tırmandı

Bitcoin’e olan talep bir yana, madencilik sektörü de iyice kızıştı. Bitcoin madencilik cihazlarına olan ilgi, fiyatların bir ay içinde yüzde 100 zamlanmasına yol açtı. Cihazlar adeta yok satıyor ve madencilik devi Bitmain’in sipariş defteri, bu yılın Ağustos ayına kadar uzandı. Yani bugün verilen bir sipariş en erken Eylül ayında teslim alınabiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl