Arjantin’de bir banka, artık uluslararası ödemelerde Bitcoin’i kullanıyor

Arjantin'den Banco Mesventas, Pazartesi gününden itibaren müşterilerinin Bitcoin kullanarak sınır ötesi ödemeler yapmasına izin vereceğini açıkladı.

Arjantin’den Banco Masventas, Pazartesi gününden itibaren müşterilerinin Bitcoin kullanarak sınır ötesi ödemeler yapmasına izin vereceğini açıkladı.

2014 yılında kurulan Latin Amerika’ya odaklı kripto para borsası Bitex ile varılan ortaklıkla banka, SWIFT’e alternatif olarak uluslararası işlemlerde Bitcoin’i kullanacak.

Bitex’in CEO’su Manuel Beaudroit, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, ilk kez bir yerel bankanın Bitcoin’i sınır ötesi ödemeler için benimsemesine dikkat çekti.

Beaudroit, bankanın çok yakında gerçek müşteri işlemleri için Bitcoin’i kullanmaya başlayacağını söyledi ve devamında şöyle dedi:

“Müşterileriden bankaya uluslararası ödemeler için banka Bitex’i sağlayıcı olarak kullanıyor. Müşteri için şeffaf, dokunmuyorlar, Bitcoin’i görmüyorlar. Biz onlar için bir sağlayıcıyız ve Bitcoin’e dokunmuyorlar.”

Masventas’ın ana hissedarı Jose Dakak ise, “Bitex ile vardığımız ortaklıktaki aksiyonlarımızdan biri, Bitex platformunu yurt dışındaki müşterilerimizin ödeme ve tahsilat işlemleri için stratejik bir ortak olarak görevlendirmekti.” dedi.

→ BRIAN KELLY, BITCOIN CASH’İN DAHA FAZLA DEĞERLENECEĞİNİ ÖNGÖRÜYOR

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. hasan Yanıtla

    haberler hep olumlu yönde neden durmadan düşüyor admin bunun sebebi nedir neyapmaya çalışıyorlar birgünde param 70000 bin dolar eridi sorun ney ney bunları adam gibi açıklayan bir haber yapın