‘Kripto para ekosistemindeki insan sayısı 5 yılda 1 milyara çıkacak’

Kripto para platformu Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong, kripto para ekosisteminde yer alan insan sayısının 5 yıl içinde 1 milyara çıkacağını tahmin etti.

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, TechCrunch’a verdiği röportajda önümüzdeki beş yıl içinde kripto para ekosistemindeki insanların sayısının şu anki 40 milyondan 1 milyara çıkacağını öngörüyor.

Armstrong, kripto para ekosistemi ile toplam dijital para birimi sayısının önemli ölçüde büyüyeceğini söyledi ve bu büyümeyi, kendi token’larını geliştirecek ticari kuruluşlarla ilişkilendirdi.

Armstrong, “Kapitalizasyon tablosuna sahip herhangim bir şirketin kendi token’ı olması akla yatkın. Her açık kaynaklı proje, her yardım kuruluşu, her fon ya da bu yeni türden dağıtık organizasyonlar ve uygulamaları, hepsinin kendi token’ları olacak.” dedi.

Regülasyon konusunu vizyonunun gerçekleşmesi için kritik bir faktör olarak ele alan Armstrong, bunu ‘büyük bir açık soru’ olarak nitelendirdi ve Coinbase’in token’ların önemli bir alt kümesinin menkul kıymetler olarak sınıflandırılacağını düşündüğünü söyledi.

Armstrong, şirketinin gelecekte yüzlerce ve potansiyel olarak milyonlarca token’a ev sahipliği yapabileceğini ekledi.

Bu arada Coinbase dün İngiliz Sterlini’ne karşı dört kripto paranın ticaretini başlatacağını duyurdu. İngiliz müşteriler, artık mevcut Bitcoin’e ek olarak Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin ve Bitcoin Cash’i İngiliz Sterlini ile alıp satabilirler.

→ BLOOMBERG: BITCOIN FİYATI İÇİN DAHA DA KÖTÜSÜ GELEBİLİR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl