Bloomberg: Bitcoin fiyatı için daha da kötüsü gelebilir

Bloomberg'ün başvurduğu Directional Movement Index, lider kripto para Bitcoin'in fiyatının daha da kötüleşebileceğini gösteriyor.

Kripto para piyasası için kötü birkaç günün ardından Bloomberg, henüz en kötüsünün gelmediğini bildirdi. Bloomberg’ün yayınladığı bir teknik analiz, Bitcoin fiyatının tekrar yükselmeye başlamadan önce daha da düşecebileceğini gösteriyor.

Bloomberg’ün başvurduğu Directional Movement Index’e göre, yükselen alım baskısı aniden sona erdi ve yeni bir satış baskısı eğilimi başladı.

Söz konusu haberde “Dünyanın en büyük kripto parası Aralık’taki zirveden bu yana yüzde 65 düşerken teknik göstergeler daha da kötüsünün geleceğini gösteriyor. Bitcoin, Aralık’taki zirvesinden beri sürekli olarak daha düşük seviyelere indi. Eğilim, kurumsal yatırımcıların piyasaya katılımları konusunda artan tereddütlerini açıklayabilir.” denildi.

Bu yalnızca bir öngörü ve gerçekleşeceğinin bir garantisi yok. Nitekim Bloomberg, geçtiğimiz Ağustos ayının sonlarında düşüş trendinin tersine döneceğini ve yakında yeni bir rallinin başlayacağını öne sürdü ancak piyasa Bloomberg’ün öngördüğü gibi davranmadı.

Bitfinex‘ten elde edilen verilere göre lider kripto para Bitcoin, şu sıralarda 6,420 dolardan alınıp satılıyor.

→ ETHER’DE ‘SHORT’ TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK SEVİYESİNDE

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl