Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin ATM’sinden nasıl Bitcoin alınır?

Yakın gelecekte ülkemizde de pek çok noktada kurulu olması beklenen Bitcoin ATM‘leri nasıl kullanılıyor ve nasıl çalışıyor? New York’ta yer alan Mario’s Gourmet Deli adlı bir şarküteri dükkanında yer alan Bitcoin ATM’si üzerinden anlatmaya çalışacağız. Dünya üzerinde pek çok farklı Bitcoin ATM’si olsa da genellikle hepsi aynı mantıkla çalışır. Burası içerisinde bir Bitcoin ATM’si bulunan şirin bir şarküteri dükkanı:   Bitcoin ATM’leri on yıllardır kullandığımız bankamatiklere benzer bir görüntüye sahipler. Ancak aynı işleve sahip değiller. Burada ABD’nin pek çok yerinde...

Yakın gelecekte ülkemizde de pek çok noktada kurulu olması beklenen Bitcoin ATM‘leri nasıl kullanılıyor ve nasıl çalışıyor?

New York’ta yer alan Mario’s Gourmet Deli adlı bir şarküteri dükkanında yer alan Bitcoin ATM’si üzerinden anlatmaya çalışacağız. Dünya üzerinde pek çok farklı Bitcoin ATM’si olsa da genellikle hepsi aynı mantıkla çalışır.

Burası içerisinde bir Bitcoin ATM’si bulunan şirin bir şarküteri dükkanı:

 

Bitcoin ATM’leri on yıllardır kullandığımız bankamatiklere benzer bir görüntüye sahipler. Ancak aynı işleve sahip değiller. Burada ABD’nin pek çok yerinde yüzlerce ATM’si bulunan Coinsource’un bir ATM’si yer alıyor. ATM’den Bitcoin alabilmek için yalnızca nakit kullanabiliyorsunuz.

 

Bu Bitcoin ATM’sinden en fazla 3000$’lık Bitcoin satın alabilirsiniz. Minimum satın alma limiti de 5$.

 

Satın almaya başlamadan önce kimliğinizi doğrulamak için bir cep telefonu numarası girmeniz gerekir.

 

Cep telefonu numaranızı girdikten sonra gelen 5 haneli şifreyi ekrana tuşlamalısınız.

 

Sonraki adımda kimliğinizi taratmanız gerekecek.

 

Kimliğinizi taradıktan sonra sizden cüzdan adresinizi isteyecek. Cüzdan adresinizi klavyeyle tuşlayabilir ya da QR kodunuzu okutabilirsiniz.

 

Son adımda ise almak istediğiniz Bitcoin miktarını giriyorsunuz. Yaklaşık 20 dakika içerisinde Bitcoin’iniz cüzdanınıza gelecek.

Kaynak: Business Insider

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl