Avusturya’da 116 milyon dolarlık Bitcoin dolandırıcılığı

Avusturya'da Bitcoin yatırımlarıyla ilgili bir sahtekarlık faaliyeti kapsamında on binden fazla yatırımcının dolandırıldığı ortaya çıktı.

Avusturya’da Bitcoin yatırımlarıyla ilgili bir sahtekarlık faaliyeti kapsamında on binden fazla yatırımcı dolandırıldı.

“Optioment” adıyla yayılan saadet zinciri, zincire katılan 10 bin kurbandan 116 milyon dolar değerinde 12 bin Bitcoin topladı.

Saadet zincirinin internet sitesi şu anda çevrimdışı. Çevrimdışı olmadan önce sözde yatırım planı, “Önde gelen küresel Bitcoin yatırım ürünü” ve “Kosta Rika merkezli özel Bitcoin fonu” ifadeleriyle tanıtılıyordu. İnternet sitelerinde ayrıca 35 bin Bitcoin’in üzerinde varlıklarla desteklenen bir ‘yatırım’ platformuna sahip oldukları iddia ediliyordu.

Optioment’in internet sitesinden bir görüntü.

Yatırım planı kapsamında müşterilere Bitcoin’leri üzerinden haftalık yüzde 1.5 ile 4 arasında getiriler vaat edildiği ortaya çıktı.

Sadece Avusturya’ya değil, diğer ülkelere de yayıldılar

Sözde yatırım planının sadece Avusturya’nın yanı sıra Polonya, Romanya ve eski Yugoslavya’daki yatırımcılara da açıldığı tespit edildi.

Optioment’in arkasındaki üç yöneticiden ikisinin Danimarka ve Letonya vatandaşları olduğu bildirildi.

Kolluk kuvvetleri, olayı soruşturmak ve dolandırıcıları yakalamak için harekete geçti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. kullanıcı_optıoment Yanıtla

    Türkıyede dolandırılan bır suru ınsan var .Dolandırıcılar ellerını kollarını sallayarak hala gezıyorlar.Lutfen bu konu uzerındekı haberlere devam edın.