Bitcoin, mart ayında yaptığı aylık kapanış ile makro düşüş trendinin sona erdiğini doğruladı.

Bir numaralı kripto para, tarih tekerrürden ibaret ise geçtiğimiz iki boğa döngüsünden önce gerçekleştirmiş olduğu akümülasyon sürecine resmen girdi. Bu döngüye göre, her alçalan trend kırılımından sonra görülen 11 ay yatay fiyat hareketini takiben boğa koşusu başlamış.

Grafikte, 2016 yılı boğa rallisi başlamadan önce düşüş trendinin kırılmasının ardından tam 11 ay yatay fiyat hareketi gözlemlendiğini ve 2020 boğa rallisi başlamadan önce de yine aynı senaryonun meydana geldiğini görebiliyoruz. Bugüne geldiğimizde ise Bitcoin’in 69.000 dolarlık zirve seviyesinden itibaren alçalan trendini mart ayı kapanışı ile kırdığını görmekteyiz. Şimdi önümüzde 10 ay gibi bir süre bulunuyor ve eğer bu döngü tekrar gerçekleşecekse, grafiği 10 ay sonra boğa rallisinin başlayacağı şeklinde yorumlamamız yanlış olmayacaktır.

Bitcoin grafiği

ETH istenilen fiyat hareketini gösteremedi

Alçalan trendini kıran Ethereum‘un hala istenilen fiyat hareketini gerçekleştiremediğini görmekteyiz, oluşan boğa bayrağı yapısı henüz kırılmadı. 1830 dolar seviyesinin üzerinde gelebilecek günlük mum kapanışı ile beraber önce 2.000 dolar, sonrasında 2.450 dolar hedefleri aktif bir şekilde takip edilebilir. Güncel desteğimiz 1.700 dolar seviyesidir.

Ethereum grafiği

Cardano’da 0.35’e geri çekilme olağan

Bu hafta Bitcoin ve Ethereum analizlerinin dışında Cardano grafiğini de sizlerle paylaşmak istiyorum. Cardano için aktif beklentim 0.51 dolar. Bununla birlikte aktif destek seviyemiz 0.35 ve bu seviyelere kadar geri çekilme olağan karşılanabilir, Bu desteğin kaybedilmesiyle alt destek seviyemiz 0.30 dolar seviyeleri olacaktır. Ancak şu an güçlü bir direnç bölgesi ile karşı karşıyayız. Kırmızı taralı alan üzerinde günlük hacimli mum kapanışı görmeden hedefe gitmesi zaman alacaktır.

Cardano grafiği
Cardano grafiği

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl