Bu 100 yıllık yönteme göre Bitcoin’de bahar dönemi yakın

Kripto para topluluğundan bazı kişiler, tarihi bir teknik analiz yönteminin Bitcoin'in fiyatının yakında yükselebileceğini gösterdiğini düşünüyor.

Kripto para topluluğundan bazı kişiler, tarihi bir teknik analiz yönteminin Bitcoin’in fiyatının yakında yükselebileceğini gösterdiğini düşünüyor.

CryptoPorto adındaki bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan gönderiye göre Bitcoin‘in fiyatı, güçlü bir fiyat değişiminin kuramsal grafiğini yansıtıyor olabilir.

Aşağıda gösterilen Reddit kullanıcısının kullandığı grafik, 1900’lerin başından itibaren Richard Wyckoff’un öğretilerinden elde edildi. Aşağıda görüldüğü gibi Bitcoin’in mevcut grafiğiyle bu kuramsal grafik arasında benzer bir durum söz konusu. Bitcoin’in fiyat hareketleri, Wyckoff’un yöntemiyle hemen hemen aynı patikayı takip ediyor.


Bu karşılaştırmaya göre Bitcoin önümüzdeki birkaç hafta içinde bir fiyat baharına ulaşacak.

Wyckoff yönteminin gösterdiği gibi söz konusu yükseliş senaryosunun gerçekleşmesi için Bitcoin’in önümüzdeki birkaç hafta içinde önemli direnç seviyelerini kırması gerekecek. Fundstrat’ın analistlerinden Robert Sluymer’a göre Bitcoin için 7800 önemli bir direnç seviyesi.

→ BINANCE COIN REKORA DOYMUYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl