Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bakkt: Bitcoin ve kripto paralar, 2025’e kadar 3 trilyon dolara ulaşabilir

Özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) vasıtasıyla halka açılma planları bulunan Bitcoin alım-satım platformu Bakkt, geleceğe dair tahminlerinin bulunduğu bir çalışma paylaştı. Bu çalışmaya göre 2025 yılına kadar kripto para piyasası 3 trilyon dolara kadar büyüyebilir.

Özel amaçlı satın alma şirketi Victory Park Capital ile birleşmeye giderek halka açılmayı plânlayan Bakkt bu hamlesi vasıtasıyla kripto para sektörünün gelebileceği noktayı öngören bir çalışma yaptı. Basın açıklamasına göre birleşimin ardından girişimin 2.1 milyar dolarlık değere ulaşması bekleniyor. Bilindiği üzere Bakkt’ın sahibi olan Intercontinental Exchange, aynı zamanda New York Menkul Kıymetler Borsası’nın da sahibi konumunda…

Bu birleşimle ilgili yapılan yorumlar ise; özellikle fiyatların 2020’de ciddi şekilde artmasının ardından, yatırımcılar, uzmanlar ve finans yöneticilerinin önümüzdeki dönemlerde kripto para piyasaları konusunda ne kadar olumlu görüşlere sahip olduklarını gösteriyor.

Hatırlanacağı üzere 16 Aralık’ta 20 bin dolar seviyesini aşıp basamakları teker teker çıkan Bitcoin hafta sonu 42 bin dolara da ulaşmış ve daha sonra düşüş görmüştü. Kripto paraların toplam hacmi de geçtiğimiz hafta bu dev yükselişlerin ardından 1 trilyon doları aşmıştı.

Beklenen uygulama Mart’ta geliyor

Bitcoin vadelileri de olmak üzere kripto para türevleri piyasası olan Bakkt, Mart ayında müşterileri için yeni bir aplikasyon çıkarmayı plânlıyor. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar dijital varlıklarını daha kolay şekilde yönetecek, kişiden kişiye ödeme gerçekleştirilebilecek ve ödül kazanabilecek.

Citigroup’un küresel tüketici bankasının eski teknoloji başkanı Gavin Michael, Pazartesi günü bir konferansta yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“İşte bu değişimler dev bir piyasanın müşterilere ve kripto para yatırımcılarına açılmasını sağlıyor. Dijital varlıkların para dönüştürülmesi artık çok daha kolay olacak”

Yatırımcı sunumunda 3 trilyon dolar öngörüsü

Yatırımcı sunumunda ise Bakkt, 2025 yılına kadar gelirinin her yıl yüzde 75 büyümeyle 515 milyon dolara ulaşabileceğini aktardı. Şirketten yapılan paylaşımın bir sayfasında Bakkt’ın 2020 yılında, 564 milyar doları kripto paralar olmak üzere 1.6 trilyon dolarlık dev bir piyasa içinde hizmet verdiği, 2025 yılı itibariyle de şirketin 3 trilyon doları kripto paralar olmak üzere 5.1 trilyon dolarlık bir piyasa değeri hedeflediği belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl