5.5 yıl önce Bitcoin alan balina uyandı: 500 milyonluk büyük kâr

Bitcoin kendisine uzun vadeli güvenenleri sevindirmeye devam ediyor. 2018 yılında 30 milyon dolarlık alım yapan bir balina, 5.5 yıl sonra dün uyandı ve tüm BTC'lerini Binance borsasına taşıdı. Balinaın kârı 500 milyon doların da üzerinde…

2018’in sonlarında, dönemin ayı piyasasının belki de en ağır koşullarının olduğu bir zamanda 30.4 milyon dolarlık Bitcoin alan bir balina 5.5 yıl sonra uyandı. Balina, 8000 adet BTC’sini Binance borsasına yolladı.

3800 dolardan aldı

2017’nin sonunda 20 bin dolara ulaşan ve dönemin rekorunu kıran Bitcoin, daha sonra ise 3 yıllık uzun ve sert bir ayı sezonuna girmişti. Düşüşleri bekleyen balina ise 6 Aralık 2018’de aldığı 8000 adet BTC’yi 5.5 yıl sonra büyük ihtimalle kâr realizasyonu için Binance borsasına gönderdi. Eğer balina satış yaparsa, kârı 505 milyon dolar olacak.

Madenciler de satışlara başladı

Öte yandan zincir üstü veri takip platformu CryptoQuant’ın araştırma sorumlusu olan Julio Moreno, son dönemdeki madenci satışlarına değindi:

“Dün (*10 Mart), mart ayından bu yana görülen en büyük günlük madenci satışına tanık olduk. Bazı büyük şirketler, maliyetlerini karşılamak için satış yapıyorlar. Ancak bu satışlar, borsalar üzerinden değil, OTC’ler üzerinden yapılıyor”

Dolayısıyla Moreno, 8000 BTC’lik bu satışın bir madenci tarafından yapıldığını düşünmüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl