Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Balinalar borsalara daha az Bitcoin taşıyor: Bu ne anlama geliyor?

Bitcoin fiyatı, 27 bin dolara yakın seviyelerde işlem görürken kripto para araştırma ve veri analiz şirketi CryptoQuant'ın CEO'suna göre, artık daha az sayıda balina BTC'lerini satmak için borsalara taşıyor ve bu da Bitcoin üzerindeki satış baskısını ciddi oranda kırıyor.

Bitcoin fiyatı 27 bin dolar civarında hareket etmeye devam ederken, en büyük kripto paranın bir sonraki hareketinin ne yöne olacağı da merak konusu… Bitcoin yatırımcılarının borsalar ve cüzdanlar arasındaki hareketlerini inceleyen veri şirketi CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’ya göre; artık daha az sayıda balina BTC’lerini satmak için borsalara taşıyor ve bu da Bitcoin üzerindeki satış baskısını ciddi oranda kırıyor.

Borsalara 1 saat içinde yapılan en büyük 10 Bitcoin taşınma işleminin, toplam BTC borsa giriş işlemine bölünmesiyle oluşturulan şirketin “Borsa Balina Oranı” yüzde 85’in altına düştü.

Balinalar Bitcoin’in yükselişinden elde ettikleri kârı realize ettiği dönemde, 8 ve 22 Aralık günleri arasında bu oran yüzde 85’in üzerindeydi. Hatırlanacağı üzere pazar günü itibariyle Bitcoin rekorlarına rekor eklemiş ve fiyat 28 bin 300 dolar civarına kadar yükselmişti.

“Kurumlar bu düşüşü alımla değerlendirecek”

CEO Ju’ya göre son dönemdeki yükselişlerin ardından bir miktar dinlenme dönemiyle birlikte geri çekilme yaşanabilir ancak Ju, bu düşüşü kurumların alım yaparak değerlendireceğini düşünüyor:

“Kurumlar Bitcoin almaya devam ettikçe ve ‘Borsa Balina Oranı’ yüzde 85’in altında kaldığı sürece bu boğa koşusu devam edecektir diye düşünüyorum.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl