Bitcoin “balina” işlemlerinde artış: Dip seviye habercisi mi?

Rusya’nın Perşembe günü Ukrayna’yı işgal etmesiyle 35 bin doların altına gerileyen Bitcoin, o günden beri önemli bir artış gösterdi ve haberin yayına girdiği dakikalarda 39 bine yakın seviyelerde işlem görüyor.

Veri analizi platformu Santiment’e göre, Bitcoin “balinaları” fiyatların dibe vurduğu bu aralıkta, muazzam miktarlarda işlem yaptılar:

“Bitcoin fiyatları Perşembe günkü savaş haberleriyle 34 bin 700 dolara düşerken balinalar da bazı büyük işlemler yaptı. Bu, fiyatların bir sonraki hafta %15 arttığı 24 Ocak’tan bu yana 100 bin dolar ve 1 milyon dolardan büyük BTC işlemlerinin ulaştığı en yüksek seviye oldu.”

Görsel üzerindeki metinler: 100 bin ve 1 milyon doları aşan balina hareketleri son bir ayın en yüksek seviyesini gördü – Balinalar tarafından gerçekleşen işlemler. Okla gösterilen metin: Bitcoin balinalarının işlemleri en son 24 Ocak 2022 tarihinde dip yaptığında bu seviyelere çıkmıştı

ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya’ya yönelik uygulanacak yaptırımları duyurması sonrasında, Bitcoin toparlanmaya başladı. Bu süreci bir satın alma fırsatı olarak değerlendiren önde gelen oyuncuların işlemleri; en büyük kripto para biriminin, 35 bin doların hemen altında dip noktaya ulaşmış olabileceğini gösteriyor.

“Bitcoin için bir dönüm noktası”

Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone ise düşüşü dijital varlık için “dönüm noktası” olarak değerlendirdi ve “Bence bu, nihayetinde uzun vadeli yatırımcılar için çok iyi bir satın alma fırsatı olacak. Tarihte dönüm noktası olan bir an olarak değerlendirilecek.” dedi.

Ayrıca Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky’e göre, Rusya ile Ukrayna arasında devam eden bu çatışmanın, Bitcoin’in 30 bin dolarda kritik bir destek seviyesi oluşturmasında yardımcı faktör olduğunu söyledi.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para, TSİ 12.00’de 38 bin 800 dolardan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl