Bitcoin’de sabredip “DCA” yapan balina 900 milyon dolar kâr etti

Bitcoin, yatırımcılarının yüzünü er ya da geç güldürmeye devam ederken, bir balina hesabı ise 2022'deki düşüşlerde yaptığı alımlar ve düzenli yatırımlarını sürdürmesinin ödülünü 900 milyon dolar kâr ederek aldı. Balinanın hala kârını realize etmemesi de dikkat çekiyor.

Uzmanların Bitcoin alırken en sağlıklı yatırım tarzı olarak gösterdiği DCA, yani “Dolar maliyet ortalaması” stratejisi yine kazandırmayı başardı.

Zincir üstü takip platformu Lookonchain’in verdiği bilgiye göre, 2022’nin temmuz ayından itibaren düzenli olarak alım yapmaya başlayan bir balina bugün 900 milyon dolar kâra ulaşmış durumda bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere o dönem Terra LUNA çöküşü (mayıs 2022) yaşanmış ve haziran ayında Bitcoin 17 bin dolara kadar inmişti. Terra LUNA krizi, kripto para piyasalarında domino etkisi yaratmış ve 3AC’den Celsius’a, Volyager’dan BlockFi’a kadar birçok kripto-kredi şirketi iflas etmişti.

62 bin dolardan bile aldı

İşte bu düşüşleri değerlendirmek isteyen bir balina da, fiyatın 17 bin dolar seviyesinde olduğu temmuz (2022) ayından itibaren de alım yapmaya başladı. FTX krizinde fiyatın gerilediği 16 bin dolar seviyesinden, son dönemdeki yükselişlere kadar sürekli Bitcoin alan yatırımcı, 29 Şubat, yani dün de 62 bin dolarlık fiyattan da yine alım yaptı.

22 bin adet BTC aldı, hala satmadı

Oratalaması 21 bin 629 dolara kadar inen balina toplamda 22 bin 670 adet BTC aldı. Bu Bitcoin’lerin şu anki değeri ise 1.39 milyar dolar civarında bulunuyor. Balinanın kârı ise 900 milyon doları aştı. Ve bu kişi ya da kurum hala satış yapmış değil.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl