CryptoQuant CEO’su: Bitcoin balinaları ‘risk-on’ modunda

Ay başında hızlı bir yükselişle 28 bin doların üzerine çıkan Bitcoin, yaklaşık bir haftadır 28 bin dolara yakın seviyelerde seyretmeye devam ediyor. Bir numaralı kripto paranın bir sonraki hareketinin yönünün ne olacağı merak edilirken büyük hacimli işlem yapan yatırımcıların, bir başka deyişle Bitcoin balinalarının davranışları da yakından inceleniyor.

Kripto veri analizi şirketi CryptoQuant’ın kurucu ortağı ve CEO’su Ki Young Ju, böyle bir incelemede Bitcoin balinalarının risk alma modunda olduklarını ifade etti. Ki Young Ju, yaptığı değerlendirmede, Bitcoin balinalarının türev borsalara Bitcoin aktarıyor olmalarına dikkat çekti.

Boğa piyasasının işareti mi?

CryptoQuant CEO’su, paylaştığı grafikte, kripto para borsası Coinbase ile türev borsalar arasındaki net akışları ölçen bir göstergeye yer verdi. Söz konusu gösterge yükselişte olduğunda bu, yatırımcıların spot piyasadan türev borsalara daha fazla BTC aktardığı, dolayısıyla daha fazla risk almaya istekli oldukları anlamına geliyor.

Grafikte görüleceği üzere, Bitcoin fiyatının zirve noktası olan 2021’in kasım ayından 2023’e kadar net akışlar düşüşteydi. Bu süre zarfında da fiyatlar düşmeye devam etti. Gösterge, 2023 yılının başlarından beri de yükseliş halinde. Ayrıca göstergede net akışların 90 günlük hareketli ortalaması, mavi ile gösterilen net akış çizgisinin üzerinde olduğu her zamanda Bitcoin, bir ayı piyasası yaşadı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl