Bitcoin balinaları sadece iki günde 20 binden fazla BTC topladı

Zincir üstü analiz platformu Santimen’in verileri, Bitcoin balinalarının son iki gün içinde 20 binin üzerinde BTC topladığını ortaya çıkardı. Şirketin verilerine göre, 100 ila 1.000 Bitcoin'e sahip adreslerin elinde toplam 20 bin 7 BTC bulunuyor.

Aylarca süren uyku halinin ardından, balinalar şimdi özellikle 30 bin dolar seviyesinin altında cesur hamleler yapıyor.

Blok zinciri analiz firması Santiment, Bitcoin balinalarının son iki günlük hareketini paylaştı. Santiment, analizinde, bu süre zarfındaki birikim sayesinde grubun artık tüm BTC’lerin yüzde 20’sinden fazlasını kontrol ettiğini iddia etti.

Son iki günde 20 binin üzerinde Bitcoin toplandı

Son verilere göre, Bitcoin balinaları son iki gün içinde 20 binin üzerinde BTC topladı. Santiment, 100 ila 1.000 Bitcoin tutan adreslerin tekrar birikim moduna geçerek 20 bin 7 BTC ekleme yaptıklarını kaydetti.

Santiment, bu balinaların geçtiğimiz ay boyunca sürekli olarak para kazandığını gözlemledi. Bu dönemde BTC, yaklaşık bir yıldır ilk kez 30 bin doların üzerinde işlem görerek piyasadaki yükselişi canlandırdı.

Bu arada analiz firması, 10 binden fazla BTC’ye sahip balinaların ocak ayından bu yana ilk kez aktif olarak yeniden alım yaptığını bildirdi.

Bununla ek olarak çalışma, büyük şirketlerin katılımının neredeyse bir yıl içinde en yüksek seviyede olduğunu kaydetti. Ayrıca bu katılımlarla daha fazla balina aktivitesinin teşvik edilmesinin amaçlandığı belirtildi.

Bitcoin ve altcoin’lerde ani çöküş

Bitcoin erken işlem saatlerinde 30 bin doların altına düşerek 29 bin 10 dolara kadar geriledi.

Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve ilk 10’da yer alan birkaç kripto para birimi daha flaş kriz sırasında yüzde 5’in üzerinde kayıplar yaşadı.

Pozisyonlarından çıkan yatırımcılar dikkat çekti

Bir başka zincir üstü platform olan Coinglass tarafından sağlanan verilere göre, söz konusu olay son dört saat içinde tahmini değeri 180 milyon dolar olan 75 bin 92 yatırımcının likidasyonuyla sonuçlandı. Bu trader’ların yüzde 98’inin piyasada uzun pozisyonlara sahip olması dikkat çekti.

Santiment, keskin düşüşe rağmen BTC fiyat oynaklığının ocak ayının ikinci haftasından bu yana en düşük seviyede olduğunu belirtti. Şirkete göre dijital varlığın oynaklığı, mart ayında 25 bin doların üzerinde işlem gördüğünde 9 ayın en yüksek seviyesine ulaştı, ancak o zamandan beri kademeli olarak azaldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl