Bitcoin balinasının 32.000 BTC’si 4 yıl sonra hareket etti

Bitcoin'de fiyatın hangi yöne doğru gideceği her geçen gün daha çok merak edilirken yatay gidişatın zaman dilimi ise gittikçe uzuyor. Bu dönemdeki balina hareketleri de gözlerden kaçmıyor. Dün itibariyle 2018 yılının Aralık ayından bu yana "uyuyan" 32 bin BTC haeket etti.

bitcoin balina

Bir Bitcoin balinasına ait olan 32 bin BTC dün hareket etti ve başka bir cüzdana gönderildi. Bu BTC’ler 2018 yılının Aralık ayında satın alınmışlar ve o zamandan bu yana da hiç hareket etmemişlerdi.

3900 dolardan almıştı

32 bin BTC’yi alan balina Bitcoin başına o dönem 3901 dolar ödemişti. Hatırlanacağı üzere 2018 yılının Aralık ayı o dönemin en sert ayı sezonlarından birine dahildi. Bu ayı sezonu yaklaşık 3 yıl sürmüştü.

Uzmanlar ise bu tür büyük çaplı Bitcoin hareketlerinin genelde OTC yani tezgah üstü işlemlere işaret ettiğini belirtiyorlar.

Aynı bölgede hala 337 bin BTC uyuyor!

Bununla birlikte o dönem birçok balinanın Bitcoin alımları yaptığı da biliniyor. Dün hareket eden 32 bin Bitcoin’in çıktığı, Aralık 2018’den 2019’un ilk çeyreğine kadar olan zaman bölgesinde alınan Bitcoin’lerden hala 337 bini hareket etmemiş durumda… Yani bu bölge aslında Bitcoin hareketleri açısından dikkatle izlenmesi gereken bir yeri işaret ediyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl