ABD’nin en büyük ikinci bankasından kripto para saklama sistemi

ABD'nin en büyük ikinci bankası konumunda olan Bank of America, bir kripto para saklama sistemi için patent başvurusu yaptı.

CCN.com’da yer alan habere göre ABD’nin en büyük ikinci bankası olan Bank of America, kurumsal ortamda bir kripto para saklama sistemi için patent başvurusunda bulundu.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından Perşembe günü yayınlanan belgeler, Kuzey Karolina merkezli şirketin kurumsal bir organizasyonda özel anahtarların güvenliğini sağlama konusundaki araştırmalarını daha da geliştirdiğini gösteriyor. Şirket ilk olarak bu patent için Nisan ayında başvuru yaptı.

Özellikle bir bilgi işlem aygının Blockchain şifreleme etiketlerini nasıl yöneteceğini detaylarıyla açıklayan patent, kripto paranın genel halk tarafından yaygın olarak kabul edildiği fakat fonlarını bankalar gibi saklama hizmetlerine emanet ettikleri bir geleceği öngörüyor.

Walmart ve IBM gibi dev şirketlerle birlikte Bank of America, Blockchain araştırması alanında ABD’nin en üretken yatırımcıları arasında yer aldı. Şirket, yıllar boyunca birçok Blockchain patent başvurusunda bulundu.

Bununla birlikte banka, kripto paraların merkezsiz biçimi olan Bitcoin ve emsallerinin geleceği konusunda iyimser düşünmüyor. Bankanın yöneticileri, çeşitli zamanlarda Bitcoin’i sorunlu bir ödeme sistemi olduğu ve spekülatif bir yatırım olarak potansiyeli konusunda eleştirdiler.

Şirket ayrıca müşterilerinin kripto para almak için Bank of America tarafından verilen kredi kartlarını kullanmalarını engelledi.

Bu arada banka, son yıllık raporunda kripto paraların adaptasyonunun iş modelleri için bir tehdit olduğunu kabul etti.

→ YATIRIMCILAR ENDİŞELİ: BİR BALİNA, BİTFİNEX’E 20,000 ETH GÖNDERDİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl