Yatırımcılar endişeli: Bir balina, Bitfinex’e 20,000 ETH gönderdi

Ethereum'un ilk yatırımcılarından birinin kripto para borsası Bitfinex'e yaklaşık 20,000 Ether transfer ettiği ortaya çıktı.

CCN.com’da yer alan habere göre ilk Ethereum balinalarından biri, ikinci en büyük kripto paraya olacaklarla ilgili yatırımcıları tereddüde düşürüyor.

Ethereum’u ICO’suna yaptığı yatırımlar neticesinde ağın Genesis blokundan 314,000’den fazla ETH alan bu isimsiz yatırımcı, bu hafta yayın sırasında toplam değeri 5,5 milyon dolar eden yaklaşık 20,000 ETH’yi Bitfinex‘e transfer etti.

Gelişme ilk olarak Ethereum’un Genesis bloku kaynaklı fonlara sahip cüzdanları izleyen Kaliforniya’da yaşayan avukat Zoe Dolan tarafından fark edildi.

Ancak bu 20,000 ETH, cüzdanın ilk bakiyesinin küçük bir bölümünü temsil edebilirken bilinmeyen yatırımcı, büyük miktarda ETH’yi Bitfinex’e ilk kez taşımıyor. Mayıs ayında cüzdan, yayın sırasında toplam değeri 65 milyon dolar olan 116,000 ETH daha transfer etmiş. Bu fonların çoğu borsada sonraki birkaç ay içinde yapılan bir dizi işlem karşılığında tükenmiş görünüyor.

Dahası, bu hafta Bitfinex’e taşınmış olan Ether’ler, belki hala satılmamış olabilir. Bu da yatırımcının satışlarının devam edebilecğei anlamına gelebilir.

Bu arada kim olduğu bilinmeyen kişi, orijinal cüzdanda hala yaklaşık 28 milyon dolar değerinde 104,000’den fazla ETH tutuyor.

Cüzdanın Bitfinex’e yaptığı ilk transferden bu yana Ether’in değerinin yüzde 50’den fazla düşüş gösterdiğini not etmek önemli. Mayıs ayında 570 dolarlarda gezinen Ether, bugün sadece 275 dolar değerinde.

Öte yandan daha önce bazı analistler, ICO’ların fonlarını tüketme korkusuyla Ether’lerini panikle satarak fiyatta daha ciddi bir düşüşe yol açtığını tahmin etmişti.

→ BITMEX’TE ARIZA: BITCOIN FİYATI ANİDEN 8,000 DOLARA ÇIKTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl