Deutsche Bank’ın üst düzey yöneticisi: Banka hesapları 5 yıl içinde yok olabilir

Almanya’nın en büyük, dünyanın da sayılı bankalarından biri olan Deutsche Bank’ın en üst düzey yöneticilerinden Marcus Schenck, şu anda kullanımda olan aşina olduğumuz banka hesaplarının 5 yıl içinde yok olabileceğine inanıyor. Schenck, Çin’e yaptığı son gezinin perakende bankacılık sektörünün yeni teknolojiler tarafından olumsuz yönde etkilendiği gerçeğini gözler önüne serdiğini söyleyerek, “5, 10, 15 ya da 20 yıl içinde – kim bilir- banka hesaplarının yok olacağı ya da değişeceği yönünde bir tez var.” dedi. Çin’deki mikroçip fabrikasından etkilendi Schenck sözlerinin devamında...

Almanya’nın en büyük, dünyanın da sayılı bankalarından biri olan Deutsche Bank’ın en üst düzey yöneticilerinden Marcus Schenck, şu anda kullanımda olan aşina olduğumuz banka hesaplarının 5 yıl içinde yok olabileceğine inanıyor.

Schenck, Çin’e yaptığı son gezinin perakende bankacılık sektörünün yeni teknolojiler tarafından olumsuz yönde etkilendiği gerçeğini gözler önüne serdiğini söyleyerek, “5, 10, 15 ya da 20 yıl içinde – kim bilir- banka hesaplarının yok olacağı ya da değişeceği yönünde bir tez var.” dedi.

Çin’deki mikroçip fabrikasından etkilendi

Schenck sözlerinin devamında seyahati sırasında Bitcoin madenciliği ya da herhangi bir blok zinciri teknolojisi için kullanılan mikroçipler üreten bir şirket gördüğünü ifade ederek geleneksel banka hesaplarının yok olacağı fikrini buradaki izlenimlerine bağladı.

Çin’de gördüklerine “Bu yaptığımız şey için bir oyun değiştirici olurdu” diyen Schenck, “Finansal firmalar, neler olup bittiğini izlemek zorunda. Teknoloji, faaliyet gösterdiğimiz farklı operasyonları etkiliyor.” şeklinde konuştu.

Schenck’in argümanı, kripto para birimleri sayesinde her bir bireyin kendi kendisinin bankası olmasıyla ilgili. İnsanlar, kripto para birimleriyle banka gibi üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymaksızın paralarını güvenli bir şekilde saklayabilirler.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl