“Bankalar, kriptoya düşündüğünüzden daha erken gelecek”

JPMorgan'ın Blockchain operasyonlarının eski başkanı Amber Baldet, bankaların kripto para birimlerinde düşünülenden daha erken ticarete başlayacağını söyledi.

JPMorgan’ın Blockchain operasyonlarının eski başkanı Amber Baldet, bankaların kripto para birimlerinde düşünülenden daha erken ticarete başlayacağını söyledi.

CNBC’ye konuşan Amber Baldet, “Dijital para ticareti yapan bankalar, insanların düşündüğünden daha erken gelecek.” dedi ve sözlerinin devamında yasal ve düzenleyici çerçevenin zorluğuna dikkat çekti.

Yatırımcıların kripto para piyasasına olan ilgisine karşın bankalar geçen yıl sektörden uzak kaldılar. Kripto paralar, genel anlamda yalnızca son birkaç ay içinde finans sektörünün dikkatini çekmeye başladı.

Bu ayın başlarında Goldman Sachs destekli Circle, ABD Doları’nın kripto para sürümünü duyurdu. Ayrıca banka, dijital para birimlerini kendi platformlarında kullanmayı düşünmeye başladı ancak Baldet’ye göre emanet çözümleri hala büyük bir sorun.

Baldet, geçtiğimiz Nisan ayında JPMorgan’dan ayrıldığını açlıkladığında çoğu kişi önümüzdeki dönemde ne yapacağını merak etmeye başlamıştı. Fortune’un “40 Under 40” listesinde yer alan Baldet, yeni bir startup başlattı. Baldet’nin Clovyr adını verdiği startup, Blockchain üzerine inşa edilen projeler için bir uygulama mağasına benzer bir yapı oluşturmayı planlıyor.

Bu konuyla ilgili olarak Baldet, “Şu anda Blockchain dünyasında neler olduğunu keşfetmenin bir yolu yok, uygulamaları bulmak için bir Google bulunmuyor. Projenin uygulamaları keşfetme kabiliyeti faydalı ancak bunları inşa etme kabiliyeti de var.” dedi.

Bankaların ve diğer büyük finansal kurumların son dönemdeki hamlelerine bakıldığında Baldet’ye hak verilebilir. Geçtiğimiz günlerde CEO’sunun sıklıkla Bitcoin ve kripto paraları kötülediği JPMorgan, kripto varlıkları stratejisine başkanlık etmesi için 29 yaşındaki bir kişiyi işe aldı. Dünyanın en büyük borsası New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange, bir Bitcoin borsası geliştirdiğini bildirdi. Ayrıca Nasdaq’ın CEO’su, Nasdaq’ın ileride bir kripto para borsası olmayı düşünebileceğini açıkladı.

→ MONERO’NUN KURUCUSU ULTRA LÜKS SAATİYLE TARTIŞMA KONUSU OLDU

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl