Devlerin Bitcoin yarışına Barclays da katılıyor

İngiliz çokuluslu yatırım bankası Barclays, kurumsal oyuncular arasındaki kripto para heyecanına katılmaya çalışmakla meşgul.

NewsBTC’de yer alan habere göre İngiliz çokuluslu yatırım bankası Barclays, kurumsal oyuncular arasındaki kripto para heyecanına katılmaya çalışıyor.

Birkaç ay önce Barclays’in CEO’su Jes Staley, kendi dijital para al-sat masasını açma kararı almıştı. Bununla birlikte bankanın hızla büyüyen piyasaya nasıl yaklaşacağını anlamak için bir araştırma ekibi kurduğu da bildirildi.

120,000 çalışanı ve 21 milyar sterlinlik geliri ile dünyanın en büyük bankalarından biri olan Barclays, dijital varlıkların ticareti söz konusu olduğunda şimdiye dek uzakta durmuştu. Goldman Sachs, kripto paralar için harekete geçen ilk kurumsal oyunculardan biriydi. Birkaç Wall Street devi de bu alanda Goldman’ı takip etti.

Barclays’in CEO’su Staley, geçtiğimiz Mayıs ayında uyumluluk ve düzenleme sorularını gerekçe göstererek teknolojiden kuşku duyduğunu fakat yine de kripto para konusunu araştırdıklarını açıklamıştı.

Şimdi ise Financial News’in bildirdiğine göre İngiltere merkezli bankadan üç üst düzey yönetici, dijital varlık ticaretinde nasıl yer alabilecekleri konusunu araştırmak üzere bir araya geldi.

Ekibin başında eski küresel enerji ticareti genel başkanı Chris Tyrer olacak. Ekip ayrıca döviz ve gelişen piyasalar makro stratejisi başkanı Marvin Brath ile CTO ofisinden üst düzey yöneticisi ve Blockchain uzmanı Lee Briane’yi de içeriyor.

Goldman Sachs’la başlayan kurumsal şirketlerin dijital varlık yarışı, Morgan Stanley ile devam etti. Yarışa katılan son dev Barclays oluyor.

→ THOMAS LEE: PİYASA PAYI BITCOIN’DE GERİ DÖNÜŞÜN İŞARETİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl