Thomas Lee: Piyasa payı, Bitcoin’de geri dönüşün işareti

Wall Street'in Bitcoin analisti Thomas Lee, Bitcoin'in piyasa payının arttığını, bunun Bitcoin bir geri dönüşün işareti olduğunu söyledi.

Bitcoin’in son iki haftanın en düşük seviyesine ulaşmasına karşın Bitcoin’e ilgisi ile bilinen ünlü Wall Street analisti Thomas Lee, lider kripto paranın piyasa payını kademeli olarak geri aldığını, bunun Bitcoin meraklılarını rahatlatması gerektiğini söylüyor.

CNBC’ye konuşan Lee, “SEC’in Bitcoin’in bir emtia olduğunu söylemesinden bir ETF potansiyeline kadar gördüğümüz haberler, yatırımcıların Bitcoin’in bu zorlu piyasada en iyi ev olduğuna karar vermelerine neden oluyor.” dedi.

Lee, sözlerinin devamında “Bitcoin, bu seviyelerde tutulursa kırılmaz. Sanırım insanlar 6,000 dolara geri döneceği ve bu ayı piyasasından asla kurtulamayacağından korkuyorlar.” şeklinde konuştu.

Kripto para dünyasında birçok önemli gelişmeye karşın Bitcoin fiyatları aynı kalıyor.

SEC liderleri, kurumun bunları nasıl düzenleyeceğine dair bir bakış açısı sunacak şekilde Bitcoin’in bir emtia olduğunu ve kripto paraların menkul kıymetler gibi işlem görmeyeceğini açıkladı. Geçtiğimiz Cuma günü ise Intercontinental Exchange, Starbucks ve Microsoft ile açık ve regüle edilmiş bir dijital varlık oluşturmayı hedefleyen bir ortaklığa imza attı. Bazı piyasa analistleri, bu gelişmenin Bitcoin’in meşrulaştırılmasına yardımcı olabileceğini söylüyorlar.

Bitcoin, haberlere tam olarak tepki vermiyor olabilir ancak Lee, geri dönüşün gerçek işareti olarak piyasa payının yeniden kazanılmasını öne sürüyor.

2017’nin başında Bitcoin, toplam kripto para piyasasının yaklaşık yüzde 80’ini oluşturuyordu. Yaklaşık bir yıl sonra geride bıraktığımız Ocak ayı sıralarında bu oran yüzde 36’ya düştü.

Lee, son birkaç haftada Bitcoin’in piyasa payının tüm yıl boyunca en yüksek seviyesine yükseldiğine dikkat çekti.

Analist, “Bence Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, piyasada gerçekleşmekte olana karşı verilen tepkiyi gösteriyor.” değerlendirmesini yaptı.

→ KRİPTO PARA FİYATLARINDA MANİPÜLASYON: 6 AYDA 825 MİLYON DOLAR KAZANDILAR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl