Michael Novogratz: BTC’nin baskınlık oranı yakın zamanda geri çekilmeyecek

Ünlü milyarder Michael Novogratz, Bitcoin'in yükselen baskınlık oranına ilişkin yaptığı bir yorumda "Yakın zamanda geri çekilmeyecek." dedi.

Son haftalarda Bitcoin, kripto para piyasasından daha büyük bir pay almaya başladı. Bir numaralı kripto paranın piyasa hakimiyeti (baskınlık oranı) sebebi çok açık olmamakla birlikte neredeyse yüzde 50’ye dayandı. Geçtiğimiz gün yüzde 48.5 ile 20 Aralık’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaşan bu oran, bugün yüzde 48’de.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti arttıkça altcoin‘ler büyük ölçüde değer kaybetti. Genel olarak Bitcoin‘in piyasa hakimiyetinin yükselişine olumlu gözle bakılıyor. Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin yükselmesi ve altcoin’lerin fiyatların gerilemesi, yatırımcıların altcoin’lerden çıkıp Bitcoin’e giriş yaptığına işaret ediyor.

Bu arada Bitcoin’in üretim zorluğu ve hash oranı da her geçen gün artıyor. Lider kripto paranın hash oranı, 29 Temmuz’da 50,227.18 ile rekor seviyeye ulaştı.

Bitcoin’in piyasa hakimyetinin yükselmesine ilişkin bir yorumda bulunan Bitcoin evanjelisti ünlü milyarder Michael Novogratz, “BTC’nin baskınlık oranı yakın zamanda geri çekilmeyecek. Çok sayıda harika kurumsal proje geliyor ve çoğu Bitcoin ile başlayacak.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Novogratz’ın kurucusu olduğu kripto paralara ve Blockchain teknolojisine odaklanan ticaret bankası Galaxy Digital’in 2018’in ilk çeyreğinde 134 milyon dolar zarar ettiği ortaya çıkmıştı.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl