‘Wall Street Kurdu’ Jordan Belfort: Bitcoin’in sonu yakın

Wall Street Kurdu olarak nam salan Jordan Belfort, 23 Haziran'da paylaştığı bir Facebook videosu aracılığıyla Bitcoin'in fiyat düşüşünün sonun başlangıcı olduğunu iddia etti.

Wall Street Kurdu olarak nam salan Jordan Belfort, 23 Haziran’da paylaştığı bir Facebook videosu aracılığıyla Bitcoin’in fiyat düşüşünün sonun başlangıcı olduğunu iddia etti.

Piyasanın şu anda düştüğünü söyleyenler için Belfort, Bitcoin‘in fiyatlarındaki bu düşüşün yalnızca başlangıç olduğuna inanıyor. Belfort, sözlerinin devamında gerçek çöküş meydana geldiğinde piyasadaki HODL’cuların zarar edeceğini söyledi ve 0’a ya da 2000 dolar, 1000 dolar gibi bir seviyeye gideceğini öne sürdü.

Belfort, video sırasında ayrıca kişisel deneyimlerini ve bilgilerini de aksettirdi. Algılanan değer fikrinden yararlanarak geçmişte başkalarını kandırmak için bunu kullanmaktan gurur duymadığını kabul eden Belfort, izleyicileri ile finans sektöründeki deneyimlerinin Bitcoin’in nasıl ve neden bitmek bilmediğini anlamasına yardımcı olduğunu paylaştı.

Bitcoin fiyatının yeniden yükselebileceğini, bunun iyi bir şans olacağını ifade eden eski borsacı, çöküşünün ise yüksek bir olasılık olduğunu belirtti.

Bununla birlikte Belfort, Blockchain teknolojisiyle ilgili olarak farklı düşünüyor. Kripto para sektörü konusunda da oldukça iyimser ve birçok kullanışlı kripto para olduğuna inanıyor. Bitcoin konusunda ise çok endişeli.

Belfort’un şirketi Stratton Oakmont, ucuz hisse senetleri konusunda uzmanlaşmıştı ve yatırımcıları “pompala ve boşalt” hisse senedi satışlarıyla dolandırıyordu.

2009 yılında kara para aklama ve menkul kıymet dolandırıcılığından suçlu bulundu, 22 ay hapis yattı ve hisse senedi alıcılarından kaçırdığı 110 milyon doları geri ödemesi emredildi.

1990’lı yıllarda eski borsacının piyasa manipülasyonu ve dolandırıcılık suçları, ünlü aktör Leonardo di Caprio’nun 2013 yılında vizyona giren Wolf of Wall Street filminin konusuydu.

→ SON ARAŞTIRMA: KRİPTO PARALARA OLAN İLGİ İKİYE KATLANABİLİR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl