Son araştırma: Kripto paralara olan ilgi ikiye katlanabilir

Hollandalı bankacılık devi ING'nin yaptığı son araştırmada ortaya çıkan sonuç, kripto paralara olan ilginin gelecekte ikiye katlanabileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in fiyatı genellikle, insanların kripto paralara olan ilgilerini yansıtıyor. Bununla birlikte Google aramaları da sanal paraların değerleri ile neredeyse mükemmel bir karşılıklı ilişki içerisinde yer alıyor.

Yeni araştırmalar, kripto paralara olan ilginin ikiye katlanacağını öngördükleri için bu durum yatırımcılar adına iyi bir haber olabilir.

Hollandalı bankacılık devi ING’nin en son yayınladığı tüketici ekonomik raporu, şu anda her 10 Avrupalıdan birinden bile daha azının kripto paralara sahip olduğunu gösteriyor. Ancak rapor gelecekte insanların yüzde 16’sının kripto paralara sahip olmayı beklediklerini ortaya koyuyor.

Araştırmada elde edilen en şaşırtıcı bulgulardan biri ise araştırmaya katılanların yüzde 15’inin volatilitelerine rağmen maaşlarını Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinde almayı düşünebileceklerini göstermesi.

Araştırma, Bitcoin’in bu yılın en kötü seviyelerinde yer aldığı bir dönemde yayınlandı.

ING’nin en son araştırması, özellikle Aralık 2017’deki kripto para çılgınlığında, Bitcoin satın alan yatırımcılar tarafından memnuniyetle karşılanabilir.

Ankete katılanların üçte birinden fazlası, kripto paraların online harcamaların geleceğini temsil ettiğini düşündüklerini ve yine ankete katılanların yaklaşık üçte biri kripto paraların yatırımın geleceği olduğunu kabul ettiklerini söylediler.

ING’nin davranış bilimcisi Jessica Exton araştırma hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Anketimize dayanarak, kripto paralara sahip olan kişilerin sayısının gelecekte iki kat artabileceğini söyleyebiliriz. Kripto paranın volatilitesi hem pozitif hem de negatif yönleri beraberinde getiriyor. Pozitif olarak farkındalığı artırabilir ancak insanların dijital parayı nispeten riskli bir varlık olarak görmeleri anlamına da gelebilir. Eğer kripto para birimi dengelenirse ilgi artabilir.”

→ DEV YATIRIM ŞİRKETİNDEN 300 MİLYON DOLARLIK KRİPTO PARA FONU

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl