Bitcoin’de ‘benzeri görülmemiş’ döngü: Bernstein’den çarpıcı rapor

Yönetimi altında yaklaşık 650 milyar dolarlık varlık bulunan ABD merkezli varlık yönetimi şirketi Bernstein, Bitcoin‘in benzeri görülmemiş bir döngüye hazırlandığını öne sürdü.

Bernstein analisti Gautam Chhugani, pazartesi günü yayımladığı notta, kripto para piyasasının bu kez geçmişte yaşanan, bireysel yatırımcıların başı çektiği döngülerden farklı hareket edeceğini belirtti. Chhugani, piyasanın diğer döngülerden farklı olarak benzeri görülmemiş, kurumsal sermaye liderliğindeki bir döngü için konumlandığını ifade etti. Analist, bunu 3 önemli faktöre dayandırdı. Bunları şu şekilde sıraladı:

  • Mahkemelerdeki güçlü performans (Ripple ve Grayscale)
  • Büyüyen kurumsal ilgi
  • Artan ETF şansı

Chhugani, bunun daha yavaş gelişen bir döngü olduğunu ancak yasal netlik ve alana giren, stratejik uzun vadeli oyuncularla çok daha güçlü temellere sahip olduğunu vurguladı.

Bilindiği üzere, geçtiğimiz hafta Grayscale, SEC’ye açtığı davayı kazandı. Söz konusu dava, Grayscale’in GBTC fonunu ETF’e dönüştürme başvurusunun reddedilmesinin ardından, bundan bir yıl önce açılmıştı. Grayscale tarafından elde edilen zafer, kripto para piyasasında çoşku yaratırken ETF umutlarını da önemli ölçüde artırdı. Dava sonucundan birkaç gün sonra, önemli bir gün daha iple çekiliyordu. SEC, masasında bekleyen Bitcoin ETF başvurularıyla ilgili onay, ret veya erteleme kararı verecekti. Kurumun tüm başvuruları erteleme kararı almasından sonra piyasadaki ralli yerini düşüşe bıraktı.

“Bitcoin’le sınırlı kalmaz”

Chhugani, müşteri notunun devamında, “Kripto endüstrisinin ilk Bitcoin ETF’inin ekim ortası ile 2024 yılının mart ayı arasında piyasaya sürüleceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. Analist, ETF’lerin Bitcoin ile sınırlı kalmayacağını ve diğer kripto paralara sıçrayacağının da altını çizdi:

“Varlık yönetimi endüstrisi, BTC ve ETH’nin ötesine geçerek Solana, Polygon gibi alanlara da girecek ve hatta DeFi varlıkları gibi segmentlere yayılacaktır.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl