Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

2

Bloomberg: Joe Biden, Bitcoin için iyi, DeFi için kötü olur

Bloomberg analistlerine göre, Joe Biden'ın seçilmesi, Donald Trump'a göre Bitcoin için daha iyi bir sonuç olacak.

joe-biden (1)

Bloomberg’ün son kripto para bülteninde ABD seçimlerinin Bitcoin’e olan etkisi masaya yatırıldı. Buna göre, Joe Biden’ın ABD Başkanı olarak seçilmesi, bir Bitcoin ETF’ine ek olarak Bitcoin’in ana akım benimsenmesi bakımından daha iyi olacak.

Bloomberg analistleri, “Bizim görüşümüze göre, olası bir Joe Biden başkanlığı, Bitcoin’in değer artışına katkı sağlamalıdır. Yeni yönetim, Trump yönetiminin kripto para piyasasının zararına olan el sürmeme politikasını değiştirebilir ve ETF onayı ihtimalini artırabilir.” diyor.

Bloomberg analistlerine göre, aynı güçler DeFi’ın büyümesini ise engelleyecek. Her iki sonuç da demokratların kripto para alanı için daha fazla yasal netlik sağlayacağı varsayımına dayanıyor.

Trump kazansa da artacak ama ölçülü bir hızda

Öte yandan raporda seçimi Trump kazansa da Bitcon fiyatının artmaya devam edeceğini ancak bunun ılımlı bir hızda olacağı vurgulandı. Bitcoin’in fiyatının bir sonraki başkanlık döneminde 2016’dan 2020’ye kadar yakaladığı hızın yarısı kadar artmaya devam ederse 2024’e kadar 80 bin dolara ulaşacağı sonucuna da varılıyor.

Bu sonuca ise belirli faktörler nedeniyle ulaşılabileceği belirtiliyor. Bunlar, ABD’de borç/GSYİH oranında önü alınamaz gibi görünen eğilimler, parasal genişleme ve Bitcoin’in artan hash oranı olarak sıralanıyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Bitcoin hakkında iyi şeyler düşünmediği bilinen bir gerçek. Trump, geçen yılın Temmuz ayında Bitcoin ile ilgili ilk kez açıklama yapmış ve “değeri epeyce değişken olan ve para olmayan” Bitcoin ve diğer kripto paraların bir hayranı olmadığını, yasalarca düzenlenmemiş kripto varlıkların uyuşturucu ticareti ve diğer yasa dışı aktiviteler dahil, kanunsuz davranışlara kolaylık sağladığını ifade etmişti.

Geçtiğimiz Haziran ayında da Eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Beyaz Saray’daki anılarına dair kitabında Donald Trump’ın Hazine Bakanı Steve Mnuchin’den Bitcoin’in peşini bırakmamasını istediğini yazmıştı.

Fotoğraf: Flickr/Phil Roeder

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl