Bitcoin, Biden’ın açıklamalarıyla yeniden 40 bin doların altına indi

joe-biden

ABD Başkanı Joe Biden, TSİ 00.55 itibari ile kameraların karşısına geçti ve Rusya-Ukrayna gerginliği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“Rusya, Kiev’i hedef alacak”

Biden, önümüzdeki günlerde Rusya’nın Kiev’i hedef alacağını düşündüklerini söyledi. ABD Başkanı, “Ukrayna’nın etrafı çevrilmiş durumda, Rusya’nın başkent Kiev’e saldıracağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

“Müzakere masasına dönmezse çok büyük bedel ödeyecek”

Biden, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması halinde çok büyük bedel ödeyeceğini de ifade etti. Başkan, ABD’nin müttefik ve ortaklarıyla beraber Ukrayna’yı destekleyeceğinin altını çizdi:

“Rusya müzakere masasına dönmeyi reddederse çok büyük bedel ödeyecek, Rusya ya savaşı ya da diplomasiyi seçecek. ABD, müttefikleri ve ortakları Ukrayna’yı destekleyecek, ağır yaptırımlar uygulamaya hazırız.”

Biden’in açıklamalarıyla birlikte Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda kısa süreli satış görüldü. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, ABD başkanının konuşması sonrasında 39 bin 700 dolar seviyelerine kadar çekildi. Bitcoin, TSİ 01.15 itibari ile 39 bin 740 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl