Bill Gates: Bitcoin, ‘Daha Büyük Aptal Teorisi’ türünden bir yatırım

Dünyanın en zengin ikinci ismi olan Bill Gates, CNBC ekranlarında katıldığı bir programda Bitcoin ve kripto paralara ilişkin görüşlerini açıkladı.

Duayen yatırımcı ve dünyanın en zengin üçüncü kişisi Warren Buffett, Buffett’ın 94 yaşındaki iş ortağı Charlie Munger ile dünyanın en zengin ikinci ismi Bill Gates, bugün CNBC ekranlarında yayınlanan Squawk Box programına konuk oldu.

Program sırasında Buffett’ın Bitcoin ve kripto paralara ilişkin sözlerini bir başka haberde vermiştik. Aynı programda konuşan Bill Gates de aslında Buffett’tan farklı bir şey söylemedi.

Bitcoin’i ‘Daha Büyük Aptal Teorisi’ ile ilişkilendirdi

Gates, “Bir varlık sınıfı olarak hiçbir şey üretmiyorsunuz ve bu nedenle yukarı çıkmasını beklememelisiniz. Bitcoin yatırımı, ‘Daha Büyük Aptal Teorisi’ türünden bir yatırımdır (Greater Fool Theory – saadet zinciri de denilen piramit sistemler bu teori ile açıklanır.) Bunun kolay bir yolu olsaydı Bitcoin’de açığa satış yapardım.” dedi.

‘Bitcoin ve ICO’lar tamamen spekülatif şeyler’

Gates, sözlerinin devamında, “Bitcoin ve ICO’ların tamamen çılgın ve spekülatif şeyler olduğuna inanıyorum.” ifadelerini kullandı ve bir defasında ona doğum gününde biraz Bitcoin verildiğini ancak birkaç yıl sonra sattığını söyledi.

→ SPOTIFY’DAN SUBWAY’E VERGE’DE SON GELİŞMELER

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl