Ünlü fon yöneticisi Miller: Bitcoin’in fiyatı yarıya inebilirdi

Ünlü yatırımcı ve Miller Value Partners’ın kurucu ortağı Bill Miller, FTX borsasının batmasının ardından Bitcoin'in 17 bin dolar civarında olmasının 'dikkat çekici' olduğunu kaydetti.

Amerikalı fon yöneticisi Bill Miller, kripto para piyasasındaki son gelişmelere ilişkin konuştu. Miller, olup bitenler göz önüne alındığında Bitcoin’in (BTC) son zamanlardaki performansına şaşırdığını ifade etti.

Ünlü yatırımcı, Barron’s’a verdiği röportajda, FTX’in batışının etkileri şekillenirken çoğu yatırımcının kripto para piyasasından uzak durduğunu söyledi. Bu nedenle, Bitcoin fiyatının mevcut seviyelerde kalmasını sürprizle karşıladığını belirtti. Miller’a göre, piyasada yaşananlar, Bitcoin’i yarı fiyatına sürükleyebilirdi.

“Bitcoin gelecekte daha iyi olacak”

Miller, “FTX’in iflası karşısında Bitcoin’in fiyatının bugünkü fiyatın yarısında olmamasına şaşırdım. İnsanlar piyasadan çıkış yaptılar ve buna rağmen hala 17 bin dolarda kalması son derece dikkat çekici. Fed’in para politikasını gevşetmesi durumunda Bitcoin’in oldukça iyi bir performans göstermesini bekliyorum.” dedi.

Miller, varlığın uzun vadeli beklentilerine inanan bir Bitcoin yatırımcısı. Fon yöneticisi, bu doğrultuda, Bitcoin’in altının dijital bir formu olarak ele alınması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Miller ayrıca, Bitcoin’in diğer kripto işletmelerinden ayrı tutulması gerektiğini söyleyerek, önde gelen dijital varlığın 2022 satışlarına rağmen çok büyüdüğüne işaret etti. Bu bağlamda yatırımcıların varlıklarının en az yüzde 1’ini Bitcoin’e yatırmaları gerektiğini söyledi.

“Bir yıldan fazla zamanınız varsa kazanırsınız”

2020’de piyasanın en düşük seviyesinde Bitcoin’in 5 bin 800 dolar, şu anda ise 17 bin dolar civarında olduğunu hatırlatan Miller şu sözlerle devam etti:

“Kabaca o zamandan bu yana piyasa yüzde 70, Bitcoin ise yüzde 190 arttı. Bir yıldan daha uzun bir zaman bekleyebilecek olan herkes Bitcoin’de kazanabilir.”

Amazon, Silvergate ve Coinbase yatırımı

Kripto varlıklarının hareketleri hakkındaki soruları da cevaplayan fon yöneticisi, genellikle hareketsizlikten yana olduğunu aktardı. Teminat tamamlama çağrıları zorlanmadığı sürece hiçbir şey satmayı sevmediğini söyleyen Miller, “Yakın zamanda daha fazla Amazon satın aldım. Bir hafta önce Silvergate aldım ve daha fazla Coinbase almayı planlıyorum.” diye konuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl