Ünlü yatırımcı Bill Miller’dan Bitcoin yorumu: Fiyat balonları gerekli

Kripto para piyasasındaki satışlar üzerine pozitif görüşünü paylaşan Bill Miller, bunun niçin yatırımcıları korkutmaması gerektiğini açıkladı.

Multi-milyoner yatırımcı ve Miller Value Partners serbest fonunun kurucusu Bill Miller, Fox Business’a verdiği özel röportajda kripto para piyasasındaki satışlar üzerine pozitif görüşünü paylaştı ve bunun niçin yatırımcıları korkutmaması gerektiğini açıkladı.

Kendisine Bitcoin inananı veya Bitcoin evanjelisti yerine Bitcoin gözlemcisi demeyi tercih eden Miller, röportajında Bitcoin’i tarih boyunca diğer buluşlarla karşılaştırdı:

“Bitcoin’de gözlemlediğim, 1920’lerde matbaa, demiryolu, elektrik, daha sonra bioteknoloji ve internet gibi yıkıcı teknolojilerin yolunu izlediği…”

Wall Street’teki pek çok kimse, kripto paraların 2000 yılındaki Nasdaq’tan daha kötü bir balon olduğundan endişe ediyor, bazıları ise Bitcoin’in bu yıl 1000$’a kadar düşmesini bekliyorken Miller, piyasanın bu yeni teknolojinin fikrini benimseyip benimsemeyeceğini öğrenmek için aslında bu “balon”a ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Miller, ünlü yatırımcı Everett M. Rogers’ın “Yeniliklerin Dağılımı” fikrini öne sürerek “Bu yeniliklerin gerçekten hayatını devam ettirip ettiremeyeceğini görmek adına sermayeyi piyasaya sürmek için fiyat balonları gerekli” dedi.

2017 yılının Aralık ayında Bitcoin fiyatları, 20.000$’lık rekor bir seviyeye ulaştı. Miller, serbest fonundaki paranın neredeyse yüzde 50’sinin Bitcoin’e yatırıldığını belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl