Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance’e göre Bitcoin fiyatı için bir faktör belirleyici olacak

Binance araştırmacılarına göre, ABD Doları'nın ne kadar güçlü olacağı, Bitcoin'in fiyatı için belirleyici olacak. Binance, "Dolarda yaşanacak bir zayıflık ya da acımasızca bir satış dalgası gelmesi, Bitcoin gibi alternatif varlıklara doğru bir hücum dalgası başlatacaktır." diyor.

bitcoin

Dünyanın en büyük borsalarından Binance’de araştırmacılar, Bitcoin’in gideceği yön için ABD dolarının ne kadar güçlü olacağının önemli olduğunu belirttiler.

Borsa araştırmacıları, doların altın ve kripto gibi varlıklarla olan negatif korelasyonuna değinirlerken, geçen ay kripto evreninde yaşanan geri çekilmenin koronavirüs salgınından dolayı oluşan ekonomik belirsizlikten ötürü küresel hisse senetleri piyasalarında yaşanan geri çekilme sebepli olduğunu aktardılar:

“Bitcoin’e hücum dalgası başlatabilir”

“Bitcoin’in bu yılki başarılı ilerleyişinde doların rolü büyüktü. Buna rağmen dolardaki yükselişin, kripto varlıkları geriye doğru götürdüğü de görüldü. Dolarda yaşanacak bir zayıflık ya da acımasızca bir satış dalgası gelmesi, Bitcoin gibi alternatif varlıklara doğru bir hücum dalgası başlatacaktır.”

Binance Futures’dan alınan verilere göre; Bitcoin’deki açık pozisyonların değeri Eylül ayında 1.1 milyar dolardan 650 milyon dolara düştü. Rakam daha sonra toparlayarak 960 milyon dolara çıktı.

Binance araştırmacıları piyasadaki bu düşüşe rağmen yatırımcıların önemli kârlar elde ettiklerini belirtirken, BTC’deki kısa dönem volatiliteye karşın en büyük kripto paranın temellerinin sağlam kaldığına vurgu yaptılar:

“Herkesin söylediği gibi boğa piyasalarında fiyatlar dümdüz yukarı çıkmaz. Bazen sinir bozucu şekilde olsa da düzenli biçimde piyasa düzeltmeleri yaşanır. Bu düzeltmeler piyasa için sağlıklıdır. Fazla değerlenmiş fiyatlar düzelir, hatta yeni alım fırsatları ortaya çıkar. Orta ve uzun vadede birçok analist gidişata olumlu bakıyor. Bitcoin’in gelecekteki yönünün göstergeleri için yatırımcılar makroekonomik gelişmeleri yakından takip etmelidir. “

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl