Binance’ten önce davrandılar: OKEx’ten Türkiye hamlesi

Binance'in Türk Lirası ile kripto para alıp satmaya olanak tanıyacağı konuşulurken rakip OKEx erken davrandı.

Binance’in Türkiye’de bir kripto para borsası açarak Türk Lirası ile işlem yapmaya imkan tanıyacağı konuşulurken rakip OKEx önce davrandı.

Malta merkezli borsa, dün İstanbul’da düzenlediği etkinlikte resmen Türkiye piyasasına girdiğini ve Türk Lirası işlemlerine çok yakın bir zamanda başlayacağını duyurdu.

Açıklamaya göre, OKEx üzerinde Türk Lirası işlemleri, Nisan ayının başlarından itibaren yapılabilecek.

OKEx’in operasyonlarından sorumlu yetkilisi Andy Cheung, konuyla alakalı yaptığı açıklamada, “Türkiye dünyanın en hızlı büyüyen kripto para topluluklarından birine sahip bir ülke. Ülke ekonomik durgunluğa girerken insanlar servetlerini korumanın yollarını arıyor ve birçoğu dijital varlıklara yöneliyor. OKEx’te buradaki topluluğa aktif olarak hizmet etmenin yollarını arıyoruz. Türk Lirası’nı destekleyerek yerel halkın ekonomik istikrar konusundaki endişelerini giderme noktasında ek bir çözüm sunmayı umuyoruz.” dedi.

OKEx’in C2C platformunda sunulacak olan Türk Lirası ile Türkiye’deki yatırımcılar Bitcoin, Tether, Ethereum ve Litecoin alabilecekler.

Öte yandan OKEx’in dünkü etkinliğine kripto para ve Blockchain’in gelişimini tartışmak üzere bir grup Blockchain ve teknoloji meraklısı katıldı. Minxchange oturumu sırasında birkaç kripto para lideri ve girişimcisi, Türkiye’deki dijital varlıkların kitlesel kabul süreci hakkında konuşma yaptılar. SocialTheGang’in kurucusu Hakan Kayış, Menapay’in yönetici ortağı Tolga Odoğlu, Colendi’nin kurucu ortağı ve CPO’su Eray Eren ile Solak&Partners partneri Elçin Karatay’dan oluşan panelistler, kripto paranın kullanımının nasıl teşvik edileceği hakkında görüşlerini paylaştılar ve Türkiye pazarındaki Blockchain uygulamalarının potansiyelini tartıştılar.

OKEx’in İstanbul etkinliğinde düzenlenen panelden bir fotoğraf
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Bakiye Cevapla

    Bence Harika Helall Sizlere?????❤️??