Kripto para borsası Bitfinex’e 900,000 dolarlık Bitcoin’i dondurma emri

İngiltere'de bir yüksek mahkeme, Bitfinex'e fidye ödemesi olduğu belirlenen yaklaşık 900,000 dolarlık BTC'yi dondurmasını emretti.

İngiltere’de bir yüksek mahkeme, Aralık ayında kripto para borsası Bitfinex’in geçen sene yapılan bir fidye ödemesi ile bağlantılı yaklaşık 865,000 dolar değerindeki BTC’yi dondurmasını emretti.

17 Ocak’ta mahkeme tarafından yayınlanan belgeye göre hacker veya hacker’lar, Ekim ayında ismi verilmeyen bir şirketin bilgisayarlarına sızdı ve 1000’den fazla bilgisayara ait dosyaları şifreledi. Ardından şifreleri çözmek için fidye olarak 1.2 milyon dolar değerinde Bitcoin talep edildi. Mağdur şirket, bir sigorta şirketi aracılığıyla bugünkü değeri yaklaşık 985,000 dolar olan 109.25 BTC’lik ödeme yaptı.

Daha sonra, sigorta sigorta şirketi, fidye olarak ödenen Bitcoin’leri izlemek için Blockchain analitik şirketi Chainalysis’e başvurdu. Chanalysis, bazı Bitcoin’lerin nakde çevrildiğini, geri kalan 96 BTC’nin ise Bitfinex’te bulunan bir adrese gönderildiğini belirledi.

Chainalysis’in ulaştığı bulgu ile mahkemeye başvuran sigorta şirketinin avukatları, bekledikleri sonucu aldı. Mahkeme, Bitfinex’e bu Bitcoin’leri dondurmasını ve hesabın sahibi hakkındaki bilgileri paylaşmasını emretti.

Bitfinex’in hukuk sorumlusu Stuart Hoegner, Bitfinex’in bu gibi durumlarda kolluk kuvvetleri ve ilgili makamlarla uyum içinde çalıştığını söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl