50 yetmedi, Bitfinex’e 30 milyon dolar daha

Bugün erken saatlerde Bitfinex'e yapılan 50 milyon dolarlık transferin ardından akşam saatlerinde 30 milyon dolarlık daha transfer yapıldı.

Son dönemde Tether, kripto para piyasasına yüz milyonlarca dolar değerinde USDT sürmeye başladı. Tether’deki bu hız, hiç olmadığı kadar ivmelendi.

Bugün erken saatlerde basılan 50 milyon dolarlık USDT’lerle birlikte Ağustos ayı içerisinde piyasaya sürülen toplam USDT’ler, 565 milyon dolara çıktı. Ancak Tether, bununla yetinmedi.

OmniExplorer’dan elde edilen verilere göre yaklaşık 1.5 saat kadar önce 30 milyon dolar değerinde USDT daha basıldı ve kripto para borsası Bitfinex‘e gönderildi.

Böylece bugün toplamda piyasaya 80 milyon dolarlık USDT sürülmüş oldu. Ağustos ayı için ise bu rakam 595 milyon dolara yükseldi.

Tether, ABD Doları ile 1:1 oranında desteklendiği öne sürülen stabil kripto para. Şirketin söylediğine göre dolaşımdaki her bir USDT için bir ABD Doları rezervde tutuluyor. Tether’in yeni token’lar çıkarması, kripto para piyasasına yeni para akışının bir göstergesi. Bu token’lar, şirkete göre bireyler veya kuruluşlar Tether’in banka hesaplarına fiziksel dolar yatırdıklarında oluşturuluyor.

Kripto para yatırımcıları, USDT’yi genellikle kripto paraların volatilitesinden kaçmak için kullanıyorlar.

→ GAZPROM İLE S7 AIRLINES UÇAK YAKITI İÇİN BLOCKCHAIN KULLANACAK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl