İtalyan kripto para borsası BitGrail, 170 milyon dolarını kaybettikten sonra iflas etti

BitGrail, değeri 170 milyon dolar olan, daha önce RaiBlocks olarak bilinen 17 milyon adet Nano (XRB) kripto para birimini çaldırdığını açıkladı.

İtalyan kripto para borsası BitGrail, değeri 170 milyon dolar olan, daha önce RaiBlocks olarak bilinen 17 milyon adet Nano (XRB) kripto para birimini çaldırdığını açıkladı.

Şirketin resmi açıklamasında “hack” ifadesi kullanılmadı fakat denetimler sonucunda yetkisiz işlemler yapıldığının tespit edildiği bildirildi.

Müşterilere yüzde 100 oranında geri ödeme yapılamayacak

Borsanın sahibi, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuruda, borsa üzerinde sadece 40 milyon dolar değerinde 4 milyon adet Nano kaldığından müşterilere yüzde 100 oranında geri ödeme yapılamayacağını ifade etti.

Olay sırasında yalnızca Nano kaybolurken diğer kripto paralarda herhangi bir çalınma vakası yaşanmadı.

Borsanın sahibi ayrıca Nano ekibinin bu konuyla ilgili işbirliği yapmak istemediğini söyledi. Nano ekibinden verilen hızlı yanıtta, “Ön soruşturmamızda ağ üzerinde hiçbir çift harcama tespit edilmedi ve kaybın Nano protokolünde yaşanan bir sorundan kaynaklandığına inanmamız için hiçbir neden yok. Sorun, BitGrail’in yazılımıyla alakalı gibi görünüyor.” denildi.

Olay, polise haber verilirken Nano’nun değeri yüzde 11’e kadar geriledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl