tipobet

Jihan Wu: Bitcoin Cash’te bölünmeler devam edebilir

Bitcoin madenciliği devi Bitmain'in kurucu ortağı Jihan Wu, Bitcoin Cash topluluğunda başka bölünmelerin de gündeme gelebileceğini söyledi.

Yakın zamanda yaşanan Bitcoin Cash (BCH) çatallanması, son haftalarda kripto para topluluğunda tartışılan en popüler konu oldu. Tartışmalı zincir bölünmesi 15 Kasım’da gerçekleşmiş olsa da olayların içindekiler hala Bitcoin ABC ve Bitcoin SV arasında devam eden savaşı izliyorlar.

Dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği şirketi Bitmain‘in kurucu ortağı Jihan Wu, yakın zamanda Blockchain eğitim programı üzerine yaptığı bir konuşmada BCH topluluğunun tamamen ikiye bölündüğünü ve ayrıca, Bitcoin ABC ve Bitcoin SV’nin de kendi içinde bölünmelere gidebileceği ihtimalini göz ardı etmediğini söyledi.

Bazı ana iletişim platformlarının kurulduğunu ve BCH topluluklarının ifade özgürlüğüne sahip olduğunu söyleyen Wu, şunları kaydetti:

“Böyle bir ortamda bölünme kaçınılmaz olur. Akıllı sözleşmelerin geliştirilmesiyle BCH’nin önceki durumu arasında bir çelişki göremiyorum. Daha fazla geliştirme önceki sözleşmeleri değiştirmeyecek ve bu yüzden de BCH’nin bu yöndeki gelişimini engellemeye gerek yok.”

Wu, sözlerine şöyle devam etti:

“Bazı insanlar BCH’nin bu yönde geliştirilmemesi gerektiğini savunuyor ama bizim açımızdan bakıldığında, akıllı sözleşmeler gelecekte yaygın olarak benimsenecek bir teknoloji. O halde biz bunun önünü neden tıkayalım ki?”

Ayrıca Wu, BCH çatallanmasının anlaşılır olduğunu söyledi. Wu’ya göre, insan doğası gereği topluma katkıda bulunmaya çalışır ve bu nedenle farklı bakış açılarının bölünmeye neden olması doğaldır. Ayrıca bu bölünmelerin kendi zenginliğini tüm ekosisteme taşıyacağını söyleyen Wu, bölünmenin korkunç bir şey olmadığını düşünüyor.

Bazı insanların BCH’nin Jihan Wu tarafından kontrol edildiğini düşünmesiyle ilgili de konuşan Wu, şunları söyledi:

“Bunu, insanın otoriteyi hayal etmesine bağlayabiliriz. Tarihsel bir topluluk olarak birbirinden farklı çok sayıda fikir lideri bulunuyor. O yüzden, BCH’nin rotasını belirlemek için tek bir mutlak otorite olduğunu söyleyemeyiz.”

Wu, nihayetinde BCH’nin, dApp’leri (merkeziyetsiz uygulamalar) çalıştıran halka açık bir zincir platformuna dönüşüp dönüşmeyeceği sorulduğunda şu yanıtı verdi:

“Bu, BCH topluluğunun bunu kabul edip etmeyeceğine bağlı. Altta yatan protokol imha edilmediği ve çok fazla değişmediği sürece dApp’leri barındıran halka açık bir zincir platformuna dönüşmek daha iyi bir seçenek olabilir.”

Haber: 8BTC

→BİTCOİN’İN PİYASA DEĞERİ SON 13 AYIN EN DÜŞÜK SEVİYESİNE İNDİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun