Bitcoin, 8 bin 900 dolara dokundu: BitMEX’te korkutan hareket

Bitcoin, kripto türev borsası BitMEX'te saniyelik olarak 8 bin 900 dolara düştü. Bu düşüşe 850 BTC'nin üzerinde satış yapan bir yatırımcının neden olduğu belirtiliyor. Yaşanan durum, diğer borsalardaki fiyatlanmaları etkilemedi.

Bitcoin, yeni haftada düşüşlerle konuşuluyor. Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para, 65 bin doların da altına gerileyerek 64 bin 600 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı.

Öte yandan en büyük kripto türev borsalarından biri olan BitMEX’te ise büyük bir satış emri, Bitcoin’in saniyelik olarak 8 bin 900 dolara düşmesine yol açtı. Türkiye saatiyle 01.40’ta gerçekleşen düşüş sırasında bir yatırımcının 850’den fazla BTC satışı yaptığı belirlendi. Derin bir slipaja neden olan satış emirlerinin karşılanmasıyla Bitcoin, çok kısa sürede BitMEX’teki normal seyrine geri döndü.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan BitMEX, “Son birkaç saat içinde BTC-USDT spot piyasamızda büyük emirler veren bir kullanıcıyla ilişkili olağan dışı durumu araştırıyoruz. Bu durum, türev piyasalarımızı ya da popüler XBT türev sözleşmelerimizin endeks fiyatını etkilememektedir. İşlem platformu, normal şekilde çalışmaktadır ve tüm fonlar güvendedir.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin, TSİ 09.40 itibari ile 64 bin 750 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl