BitMEX’in CEO’su, Bitcoin için ‘2018’de 50 bin dolar’ tahmininin nedenini açıkladı

Popüler kaldıraçlı kripto ticaret platformu BitMEX'in CEO'su Arthur Hayes, fiyat düşüşlerine karşın Bitcoin'in 2018'in sonuna kadar 50 bin dolar olacağı tahmininin hala arkasında. Hayes, bu öngörüsünün gerekçelerini de sıraladı.

Popüler kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, 2018’in başlarında yaptığı “Bitcoin’in fiyatı 2018’in sonuna kadar 50 bin dolar” olacak tahmininin hala arkasında olduğunu söyledi.

Dün CNBC’de yayınlanan Fast Money programına katılan Hayes, son zamanlardaki düşüşe karşın Bitcoin’in yeni zirvelere ulaşmasının hala mümkün olduğunu ifade etti ve kripto para piyasasıyla ilgili SEC tarafından onaylanan Bitcoin ETF’si gibi pozitif bir kararın bir numaralı kripto parayı yıl onuna kadar 20 bin, hatta 50 bin dolara taşıyabileceğini dile getirdi.

‘Agresif fiyat hareketlerinin zaman aralıkları kısalıyor’

Sektörde yer alan bazı önemli uzmanların 2018’de Bitcoin fiyatı için ortaya attığı iddialar inanılması güç gelirken Hayes’in öngörüsü her şeyden öte duruyor. Örneğin, Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee, BitMEX‘in CEO’sunun öngörüsünün sadece yarısı olan, “Yıl sonuna kadar 25 bin dolar” tahmininde bulunmuştu.
Hayes, sözlerine büyük fiyat hareketlerinin zaman aralığının kısalıyor olduğuna inandığını söyleyerek devam etti.

‘Daha önce bu tür hareketler yaptık’

CEO, fiyat hareketlerinde kısalan zaman aralıklarını, hızla büyüyen piyasadaki katılımcıların artışına bağladı:

“2013’ten 2015’e kadar 1200’den 200 dolara geldik. 2015’ten 2017’ye kadar ise 200’den 20.000’e ulaştık. Yani daha önce bu tür hareketler yaptık. Zaman aralığının kısalacağını düşünüyorum çünkü piyasada daha çok insan var.”

Artan likidite ve büyük ilgi artışı, Hayes’i agresif bir ayı piyasası ile agresif bir boğa piyasası arasındaki sürenin kısaldığına inandıran diğer faktörlerdi.

→ ALBERT WENGER: KAZANAN BLOCKCHAIN BİRKAÇ TRİLYON DOLAR DEĞERİNDE OLABİLİR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl