Albert Wenger: Kazanan Blockchain, birkaç trilyon dolar değerinde olabilir

Dünyanın en büyük risk sermayesi şirketlerinden biri olan USV'nin yönetici ortağı, kazanan Blockchain'in birkaç trilyon dolar olabileceğini, bunu düşünmenin hiç de delilik olmadığını söyledi.

Dünyanın en büyük risk sermayesi şirketlerinden biri olan Union Square Ventures (USV) CNBC’nin haberine göre, önümüzdeki 10 yıl boyunca blockchain’e ve kripto paralara yatırım yapmayı planlıyor.

USV’nin yönetici ortağı Albert Wenger CNBC’ye, kripto paralarda şu anda ayı piyasasının hakim olduğunu ancak şirketin, sektör hakkında uzun vadeli olarak iyimser düşündüğünü belirtti. Wenger sözlerine şu açıklamalarla devam etti:

“Yatırımcılar rasyonel olarak bu sektöre çok para harcıyorlar, çünkü sanırım insanlar, burada kazanan Blockchain’in birkaç trilyon dolar değerinde olabileceğini görüyorlar. Bunu düşünmek bence hiç de delilik değil.”

ICO’lar hakkında da konuşan Wenger, her blockchain projesine uygun olmadığını söylese de ICO’ları yenilikçi bir yeni finansman mekanizması olarak nitelendirdi.

CNBC, araştırma şirketi Autonomous Next’i referans göstererek 2017 yılında ICO’ların 6,6 milyar dolar topladığını ve bu yıl 9.1 milyar dolara ulaştığını bildirdi.

Bunun üzerine, yatırımcıların bir ICO’da topladıkları miktarın mutlaka doğru bir başarı göstergesi olmadığını ileri süren Wenger, risklerden haberdar olduğunu belirtti:

“Şu anda, bu sektör yüksek riskli bir alan ve ben hiç kimsenin tüm varlığını kripto paralara yatırması gerektiği görüşünde değilim.”

Startup’ları finanse etmekte uzmanlaşmış olan USV’nin portföyü, bir takım kripto yatırımlarını da içeren 100’ü aşkın şirketten oluşuyor.

→ 250 MİLYON DOLARLIK TETHER, MEYVESİNİ BUGÜN VERDİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl