Bitcoin, vadelilerin son gününde 4,000 dolara dokundu

Bitcoin, BitMEX ve CME üzerinde işlem gören Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin son gününde 4,000 dolara dokundu.

Sabah saatlerinde yayınladığımız bir haberde, bugünün Bitcoin tarihinin en büyük ‘vade sonu’ günü olacağını, bunun fiyata etki edebileceğini bildirmiştik.

Hem BitMEX hem de CME üzerindeki Bitcoin vadelileri, bugün sona eriyordu. Tarihsel grafikler, lider kripto parayla vadeli işlem sözleşmelerinin son tarihi arasında bir korelasyon bulunduğuna işaret ediyordu.

Nitekim, yine bir başka ‘vade sonu’ gününde bir numaralı kripto para yaklaşık 400 dolar artış gösterdi. Gün içinde 3,600 dolardan el değiştiren Bitcoin, birkaç saat önce 4,000 dolara dokundu.

Bitstamp’ten elde edilen verilere göre BTC, şu sıralarda 3,900 dolardan alınıp satılıyor.

Bitcoin’deki yükselişin ardından bazı altcoin’lerde yüzde 50’nin üzerinde artışlar görüldü. En büyük ikinci altcoin Ether, son 24 saat içinde yüzde 15 oranında değer kazandı. Litecoin de yüzde 14’lük artışıyla dikkat çeken bir başka kripto para.

Öte yandan toplam piyasa kapitalizasyonu da yeniden 130 milyar doların üzerine çıktı. 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 19 milyar dolar düzeyindeyken piyasa kapitalizasyonu ise 132 milyar doların üzerinde.

→ HUOBI’DEN REKOR: BİRLEŞİK HACİM 2 MİLYAR DOLARI BULDU

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl