BitMEX’te arıza: Bitcoin fiyatı aniden 8,000 dolara çıktı

BitMEX kullanıcıları, Bitcoin fiyatının aniden 8,000 dolara ulaştığını gördü. Bu durumun bir hatadan kaynaklandığı öne sürüldü.

NewsBTC’de yer alan habere göre dünyanın en popüler Bitcoin borsalarından biri, sisteminde bir veri hatası yaşadı ve bu hata sonucunda Bitcoin’in fiyatı dakikalar içinde 6,500 dolardan 8,000 dolara tırmandı.

8,000 dolarlık fiyattan hiçbir işlem yapılmadığı göz önüne alındığında Bitcoin’in fiyatındaki ani sıçramanın yalnızca bir görsel hata olduğu söylenebilir. Bununla birlikte kripto para yatırımcıları, bu tür anormal davranışların gelecekte bir Bitcoin ETF’sinin onaylanma olsılığını azaltabileceğini öne sürerek borsayı eleştirdiler.

Saygın bir ticaret analisti olan Alex Kruger, BitMEX‘te görülen Bitcoin fiyatındaki ani artışın muhtemelen borsanın ticaret motorundaki bir hatadan kaynaklandığını söyledi.

Popüler bir kripto para al-satçısı olan Don Alt, BitMEX’te yaşanan bu sorunun alternatif borsaların gerekliliğini gösterdiğini belirtti.

Şeyseller merkezli BitMEX, son dönemde sıkça gündeme geliyor. Platform, yakın zamanda bakıma girerek iki saat kapalı kalmış, bu süre zarfında da Bitcoin, 400 dolar artmıştı. Bu durum, kripto para piyasasında manipülasyon iddialarını bir kez daha alevlendirmişti.

→ KRİPTO PARA PİYASASINDA FİYATLARI POMPALAMAK ZORLAŞIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Seyit Serdar Aksehirli Cevapla

    Amerikan Dolarina AVRUPA Eurosuna bile yatirim yapmak icinde bulundugumuz dunyada tamamen akil disi ve ahmakca.Cunku bu paralarin hicbor kardiligi olmadan yuksek mevkileri vak isgal etmis ruhsal bozuklarin aya doyurmak icin durmaksizin karsiligi olmadan basiliyor.Elinde dolari eurosu olanlarin hepside birsey almaya kalksa Venezuella parasi gibi olur.Hele Bitcoin gibi cripto paralar tamamen karsiligi olmayan uyduruk paralar.Yarin balon gibi patlayacak bu yalan paralar.DUNYA SAHTEKAR DOLANDIRICILARLA DOLU VE KRIPTO PARA BU DOLANDIRICILARIN EN SON BULUSLARI.BUNLARA KANANLARIN HEPSI NORMAL ZEKALI AKLI FAZLA CALISAMAYAN KISILER NE YAZIKKIDE