Kripto para borsası BitMEX dünyanın en pahalı ofisini kiraladı

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan BitMEX, ofisini değiştiriyor. Şirketin Hong Kong'daki yeni ofisi, dünyanın en pahalısı.

CCN.com’da yer alan habere göre kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX, dünyanın en pahalı ofisini kiraladı. Şirket, Hong Kong’da yer alan Cheung Kong Center’ın 45. katına taşınıyor.

BitMEX, yeni lokasyonunda metrekare başına 308.33 dolar, yani kabaca 1848 TL kira ödeyecek. Kıyaslama yapmak için, borsa Hong Kong’daki Victoria Limanı’nda yer alan bir lojistik ve depo alanı olan eski merkezinde metrekare başına yalnızca 34.18 dolar ödeme yapıyordu.

Şirket, 1,859 metrekarelik yeni ofisi için 573,200 dolar kira bedeli verecek.

BitMEX, başlangıçta katın yalnızca yarısını işgal etmeyi planlıyordu fakat daha sonra planlar değişti ve katın tamamı kiralandı. BitMEX’in yeni ofisinin kirası, bundan yedi yıl önce Hong Kong’un merkezindeki bir ofis birimi için metrekare başına ödenen ve bir rekor olan 26.75 dolarlık bedelden daha yüksek.

Gayrimenkul fiyatlarında dünyada zirveye oynayan Hong Kong, buna karşın birçok yüksek profilli kripto para ve Blockchain şirketini çekmeyi başardı. EOS’un geliştiricisi Black.One bunlardan biri. Şirket Hong Kong’da yer alan Central Plaza’da 1,540 metrekarelik bir ofiste bulunuyor.

BitMEX; Bank of America, Barclays, Bloomberg, Goldman Sachs ve Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu ile yeni prestijli adresini paylaşacak.

→ ‘BITCOIN’DE YENİ BİR 12 NİSAN TEKERRÜR EDEBİLİR’

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl