‘Bitcoin’de yeni bir 12 Nisan tekerrür edebilir’

Uzun bir süredir dar bir aralıkta işlem gören Bitcoin, bir analiste göre 12 Nisan'da yaşadığı yükselişe benzer bir artış kaydedebilir.

Bitcoin, uzun bir süredir dar bir aralıkta işlem görüyor. Lider kripto para şu sıralarda Bitfinex‘te 6,455 dolarda yer alıyor.

Bitcoin’deki mevcut gidişatı değerlendiren CoinDesk analisti Omkar Godbole, “Bitcoin’deki mevcut fiyat modeli, 12 Nisan’da gerçekleşen büyük ralli koşusundan önce görülen modele benziyor. 14 Ağustos’ta Bitcoin, 1 Nisan’da görülene benzer uzun kuyruklu bir mum çizdi. Dahası, lider kripto para, son 7 gün içinde 6,400 dolar civarında yatay bir seyir izledi. Nisan ayında, 12 Nisan tarihinde görülen 8,000 doların üzerinde keskin yükselişten önce ilk 11 günde 6,800 civarında alınıp satıldı.” diyor.

Godbole, sözlerinin devamında, “Daha da önemlisi, Nisan ayı başındaki Bitcoin fiyat konsolidasyonu sırasında BTC/USD kısa pozisyonları Bitfinex’te yüzde 44’ten daha fazla artarak 40,719 ile rekor düzeye ulaştı ve 12 Nisan’da keskin bir şekilde düştü. Bu durum, BTC‘deki büyük artışın kısa pozisyonların çözülmesiyle tetiklendiğini gösteriyor.” ifadelerini kullanıyor.

Analist, kısa pozisyonlardaki artışa da şu sözlerle dikkat çekiyor:

“İlginç bir şekilde Bitfinex’teki kısa pozisyonlar şu an 39,555 seviyesinde yer alıyor. Bu 12 Nisan’da görülen en yüksek seviyeye oldukça yakın.”

Godbole son olarak, önümüzdeki birkaç günde Bitcoin’in 1,000 dolar artabileceğini öne sürüyor:

“Şimdi soru şu, Bitcoin önümüzdeki birkaç gün içinde 1,000 dolarlık bir ralli ile tarihi tekrarlayacak mı?

Özetle, Bitcoin 7,000 dolara yükselmeden önce bir ya da iki gün daha konsolide olabilir. Bitcoin’in 6,000 doların altına düşmesi, tarihin tekrarlanma olasılığını zayıflatacak ve 5,755 dolara gerileme riski yaratacak.”

→ BITCOIN İNGİLTERE’DEKİ BÜYÜK FUTBOL KULÜPLERİNİN KASASINA DA GİRDİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Remzi tektaş Cevapla

    Karşılığı olmayN paralara kanmayın uzak durun