Bitstamp’te 40 milyon dolarlık satış: Bitcoin kısa süre için 51 bini gördü

Eylül ayının sona ermesiyle birlikte yükseliş hareketine başlayan Bitcoin'de volatil hareketlerin sayısı da artmaya başladı. Pazartesi sabahı itibariyle 56900 doalrın da üzerine çıkan BTC'de dün gece ilginç bir hareket görüldü. Lüksemburg borsası Bitstamp'te dakikalar içinde %8'lik düşüş kaydedildi. 51 bin dolara inen BTC kısa sürede yeniden toparlandı.

Bitcoin’de yılın 4. çeyreğinde uzmanlar yükseliş hareketi beklerken, sert volatilite de görülmeye devam ediyor. En büyük kripto para TSİ bu sabah 56950 dolara ulaşırken, dün gece saatlerinde ise ilginç bir düşüş olayı yaşandı.

40 milyon dolarlık spot satış

TSİ 01.35’te yaşanan olay Lüksemburg borsası Bitstamp’te gerçekleşti. Bitcoin fiyatı dakikalar içinde %8’lik düşüş kaydederken 51 bin dolara indi. Bu hareket bir tek Bitstamp borsasında yaşanırken, düşüşe 40 milyon dolarlık spot satışın neden olduğu belirtildi. Kısa süreli fiyat hareketinden sonra BTC fiyatı yeniden eski haline geri geldi ve 55 bin dolar seviyesine yükseldi. Bilindiği üzere bu tür sert çıkışlar veya düşüşler yapılan harekete göre tek bir borsada da gerçekleşebiliyor.

Bitcoin grafiği, Bitstamp

4. çeyrekte yükseliş gelecek mi?

Volatil hareketlere rağmen genel anlamda yükselişini sürdüren en büyük kripto para, bu sabah saatlerinde ise 56900 doların da üzerine çıkmayı başardı. Uzmanların, 2021 yılının 4. çeyreğiyle 2022’nin ilk çeyreğinde beklediği yükselişin gelip gelmeyeceği büyük merak konusu… Muhtemel yükselişi tetikleyebilecek en önemli konulardan biri de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) onaylayacağı bir ETF başvurusu… Ekim ayında da ETF’lerden herhangi birinin onaylanabileceği belirtiliyor.

Haberin yazıldığı dakikalarda kripto para piyasasının toplam değeri ise 2 trilyon 426 milyar dolar civarında seyrediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl