Bitcoin Black Friday geri döndü

2012'de başlatılan ve geçen sene sonlandırılan Bitcoin Black Friday, Bitcoin Magazine çatısı altında geri döndü.

bitcoin

2012’de faaliyetlerine başlayan, Bitcoinblackfriday.com üzerinden yürüyen ve Bitcoin kabul eden satıcılarla Bitcoin kullanıcılarını bir araya getiren alışveriş etkinliği Bitcoin Black Friday, geçen yıl alınan sonlandırma kararından geri döndü.

Söz konusu etkinlik, her sene kripto para kullanımının anlaşılmasını sağlamak amacıyla yapılıyordu. Bitcoin ile alışverişte kayda değer indirimler sunuluyordu. Bitcoin Black Friday’in kurucusu Jon Holmquist, geçen yıl yaptığı açıklamada, sitenin misyonunu başarıyla tamamladığını ve belirlenen amaca ulaştığını söylemiş, 7 yıl ve 6 başarılı etkinlikten sonra Bitcoin Black Friday’i sürdürmeme kararı aldığını bildirmişti. Bitcoin’deki ölçeklendirme problemleri de bu kararda etkiliydi.

Bitcoin Black Friday, Lightning Network’ün evrimi ve yeni ödeme çözümlerinin ortaya çıkması gibi Bitcoin’in alışverişlerde kullanımı konusundaki ilerlemeler sonucunda Bitcoin Magazine çatısı altında yeniden faaliyetine başladı.

İlk yıl Bitcoin Black Friday’e 300 işletme katılırken bu sayı her geçen yıl katlandı ve etkinlik son yıllarda binlerce işletmeyle gerçekleştirildi.

Black Friday, bu sene 27 Kasım’da gerçekleşecek.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl