Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bloomberg analistinden Bitcoin’de bol sıfırlı 2025 projeksiyonu

Bloomberg'ün ünlü analisti Mike McGlone, Bitcoin'in 2025 yılında 100,000 dolar değerinde olma ihtimalinin kuvvetli olduğunu düşünüyor. McGlone, "Eğer tarih bize rehber olacaksa Bitcoin'in fiyatının artmaması için bir sebep yok." dedi.

Bloomberg analisti Mike McGlone Bitcoin’in geleceği ve fiyat ile ilgili düşüncelerini paylaştığı bir yazı yayımladı. En büyük kripto paranın yükselişine uzun vadede devam edeceğini belirten McGlone, 2010’lu yılların başındaki yükseliş hızının ise olmayacağını ve BTC’nin daha sağlam ama yavaş adımlarla büyüyeceğini düşündüğünü belirtti.

Mike McGlone’un Bloomberg’de yazdığı Bitcoin değerlendirmesi şu şekilde:

“Bitcoin, doğduğundan beri yaptığını yapmaya devam edebilir. Artan benimsenmeyle birlikte fiyat artışı da yaşanacaktır ancak daha az bir hızla… 2011’deki 10 dolarlık fiyatın ardından BTC hep rakamın sonuna sıfır eklemeyi başardı. 2017’de bin dolardan 10 bin dolara çıkışın arkasında ise 4 senelik bir oluşum vardı. Dolayısıyla fiyatın 5 sene içinde 100 bin dolara ulaşma ihtimali mevcut… Ya da bu yeni teknoloji bitebilir. Kaybedebilir. Ancak elimizdeki veriler ve talep göstergeleri bunun tam tersini işaret ediyor.”

“Fiyatın sonuna bir sıfır daha eklenmesi için…”

“Eğer tarih bize rehber olacaksa Bitcoin’in fiyatının artmaması için bir sebep yok. BTC, 2017’de 10 bin dolar olduğunda yüzde 70’lik bir düzeltme yaşadı ve sonrasında bu seviyelerde uzatılmış bir konsolidasyon dönemi gördü. 2013’te 1000 doları gördüğünde de yüzde 80’lik bir düzeltmenin ardından konsolide olma süreci yaşamıştı. Bin dolara ulaşmasının ardından 4 senelik süre içinde fiyatın sonuna sıfır eklendi. Normal bir gelişim sürecini yaşayacağımızı düşünürsek, Bitcoin’in fiyat rakamının sonuna bir sıfır daha eklemesi için 1000 dolardan 10 bine giden yoldakinin iki katı bir zaman dilimi gerekir ki bu da 2025 yılını önümüze çıkarıyor.”

“BTC yükseliş yoluna devam ediyor”

“Grafik 260 günlük yıllık volatilite ölçüsünün aşağıya doğru gittiğini gösteriyor. 2016’daki yüzde 37’lik düşüş seviyesinin sonunda kırılmasını bekliyoruz. Öte yandan tüm talep ve benimsenme rakamları da Bitcoin’in yükseliş yoluna devam ettiğini gösteriyor.”

“Bitcoin’in yükselen piyasa değeri talebi artırıyor”

“2020’nin 3. çeyreğinde MicroStrategy tarafından yapılan Bitcoin yatırımı bir hata ya da ana akım benimsenme için ciddi bir ölçüt olabilir. Merkez bankalarının çok fazla altın aldıkları biliniyor. 2019 üretiminin yüzde 20’si merkez bankalarına gitti. Altının toplam piyasa değeri 9 trilyon dolar civarında. Bitcoin ise yalnızca 190 milyar dolar. Bir karşılaştırma yapacak olursak da Bitcoin’in piyasa değeri Tesla’nın yarısı kadar… Buradaki tek ve önemli fark ise yüksek fiyatlar Tesla’nın arzını artırıyor. Bitcoin’in arzı ise sabit ve yıllık yüzde bazında da azalmaya devam ediyor. Merkez bankalarının ve dev kurumların Bitcoin’i yatırımlarının bir parçası haline getirmeleri için şu anki piyasa değeri çok düşük ancak 200 milyar dolarlık değer her geçen gün artıyor ve BTC adeta dijital altın olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor.”

“Grafik, Grayscale Bitcoin Trust’ta (GBTC) hızla artan fon varlıklarıyla birlikte, vadeli işlemlerde ve altın fiyatındaki benzer yukarı yönlü yörüngeleri gösteriyor. 52 haftalık zaman diliminde Bitcoin 2010’dan beri veritabanımızdaki metalle en çok korele olan varlık konumunda. 2017’de vadeli işlemler başlatıldığında, Bitcoin-altın ilişkisi sıfıra yakındı, şimdi ise yaklaşık 0.44…”

“Bitcoin’in ana akım varlık sınıflarından biri olması için vadeli işlemler bir dönüm noktası sayılabilir. Parayı yöneten insanların BTC’ye daha kolay ulaşmasını sağlayacak bir etken de ETF’ler… 2004’te benzer bir durum altın ETF’lerinde de yaşanmıştı. Sonuç olarak Bitcoin’in yukarı yönlü gidişatının tersine dönmesi için çok ciddi bir yanlış durum oluşması gerekiyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl